Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 15.08.2023, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Joao Pinheiro, Bruno Jesus, Luciano Maia (Portugal)

Nordin Amrabat
56'
25
Kostas Galanopoulos
67'
20
Petros Mantalos
83'
70
Rodolfo Pizarro
83'
11
Sergio Araujo
83'
Matias Almeyda
Susret počinje u 20:00 sati.
 Dinamo i AEK danas će odigrati prvu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka. Ne treba podsjećati na sve što se događalo i zbog čega je prvi susret odgođen što je dodatno stavilo ovaj susret pod lupu Uefe.
 Stadion se polako puni, igrači su na zagrijavanju, pola sata nas dijeli do početka utakmice.

Minuta šutnje uoči susreta odrađena dostojanstveno uz poneki pojedinačni povik.
1' Počeo je susret.
1' Odmah Dinamo prijeti, već u 25. sekundi igre Bulat puca s ruba kaznenog prostora, malo pokraj gola.
5' Dinamo ima kontrolu nad utakmicom, loptu u svom posjedu i zasad dominira terenom.
15' Odlična situacija za Dinamo, Ljubičić je ušao u 16 metara i prošao do gol aut linije, poslao je loptu u peterac otkud je Stanković odbija.
16' Kakva obrana Livakovića! Nakon izgubljene lopte Dinama AEK se našao u sjajnoj prilici, na drugu vratnicu lopta je poslana prema Leviju Garciji, ali Livaković je uspio to sjajno pokriti i obraniti!
20' Petković se odlučio na udarac s 18 metara, ali lopta je išla preblizu Stankoviću koji izbija loptu preko gola.
26' Nakon kornera za Dinamo lopta se odbila do Ristovskog koji je snažno opalio s desetak metara, lopta je išla prema golu, ali nokautirala je Mihajličenka koji joj se našao na putu.
32' Iznenadan i neugodan pokušaj Špikića s desne strane, ali Stanković je bio spreman i skrenuo je u korner.
36' Malo se zagužvalo pokraj terena, nakon nedosuđenog prekršaja nad Garcijom, skočili su s grčke klupe i Pinheiro je odmah isključio jednog od Almeydinih pomoćnika.
38'
GOL! Dinamo - AEK Atena 1:0
Mrežu je zatresao Marko Bulat.
38' Krasan gol Marka Bulata, Dinamo vodi 1:0!!!! Dosuđen je slobodni udarac na 25-26 metara od gola Stankovića, a Bulat je sjajno naciljao pod gredu, ostavio vratara gostiju bez šanse i doveo Dinamo u vodstvo!
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kakva prilika za Dinamo! Ivanušec je sjajno pronašao Mihajličenka koji je okrenuo čuvara, ostao sam pred Stankovićem i onda pucao preslabo za AEK-ovog vratara.
45'+3' Kraj prvog dijela.
46'
Izmjena! Izlazi Dario Špikić, ulazi Mahir Emreli.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
53' Bolji ulazak Grka u drugo poluvrijeme.
55'
Žuti karton dobio je Luka Ivanušec.
56'
Izmjena! Izlazi Niclas Eliasson, ulazi Nordin Amrabat.
56' Dva vezana slobodnjaka za AEK u opasnoj poziciji, prvo je a 25 metara lopta pogodila u ruku Ivanušeca i dosuđen je slobodnjak u još boljoj poziciji, ali Sidibe ponovno gađa živi zid.
57'
Žuti karton dobio je Ehsan Hajsafi.
59'
GOL! Dinamo - AEK Atena 1:1
Mrežu je zatresao Steven Zuber.
59' Sve je mirisalo na poravnanje, Dinamo je loše otvorio drugo poluvrijeme. Moharrami i Mišić su zakuhali ovaj pogodak, uzeli su gosti loptu pred kaznenim prostorom i Zuber je lijepo pogodio s 11-12 metara u suprotni kut.
62' Sjajna akcija Modrih, Moharrami je krasno dao povratnu loptu za Bulata koji puca s ruba kaznenog prostora, Stanković čupa ispod grede.
63' Greda Emrelija! Odlično je ubacio Ivanušec u sredinu gdje je zaboravljen bio Emreli, ali pogodio je gredu! Dobar udarac glavom, samo da je lopta išla koji centimetar niže.
67'
Izmjena! Izlazi Jens Jonsson, ulazi Kostas Galanopoulos.
71'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Martin Baturina.
71'
Izmjena! Izlazi Marko Bulat, ulazi Petar Sučić.
72' Još jednom je lopta u mreži Livakovića, gurnuta je lopta za Pinedu koji je sam pred Livakovićem i zabija, ali iz zaleđa.
83'
Izmjena! Izlazi Damian Szymanski, ulazi Petros Mantalos.
83'
Izmjena! Izlazi Orbelin Pineda, ulazi Rodolfo Pizarro.
83'
Izmjena! Izlazi Steven Zuber, ulazi Sergio Araujo.
83'
Izmjena! Izlazi Josip Mišić, ulazi Takuro Kaneko.
85' Odlična akcija AEK-a iz slobodnjaka, sjajno je proigran u 16 metara Garcia koji se dobrio okreće, puca s desetak metara, ali brani Livaković.
90'
GOL! Dinamo - AEK Atena 1:2
Mrežu je zatresao Kostas Galanopoulos.
90' Pet minuta nadoknade.
90' Nakon kornera velika gužva u 16 metara, AEK je kombinirao i tražio priliku, na povratnu loptu došao je Galanopoulos i pogodio za 2:1.
90'+5' Kraj. AEK je imao u sudačkoj nadoknadi još dva velika pokušaja Vide te jedan Galanopoulosa, ali ostalo je 1:2.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!