Borna Ćorić dovršio posao i izborio prolaz u drugo kolo turnira u Cincinnatiju

Branimir Korać • utorak, 15.08.2023.

Borna Ćorić upisao je pobjedu protiv Sebastiana Korde i izborio je prolaz u drugo kolo turnira u Cincinnatiju. Dan ranije Ćorić je odradio većinu posla, kiša ga je spriječila u dovršetku koji je tako odradio danas...

U ponedjeljak je Borni Ćoriću kiša stala na putu do drugog kola u Cincinnatiju, ali je zato posao dovršio danas. Sebastian Korda nije se uspio vratiti, Borna je vodio 7:6, 4:3 uz break i nije pružio Kordi priliku za povratak u meč.

Igraj na mečeve turnira u Cincinnatiju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Amerikanac je poveo, napravio je rano break, došao do 3:1, ali Ćorić je odmah uzvratio i poveo s 4:3.

Do kraja seta breakova nije bilo, odluka je pala u 13. igri. Tu je Korda poveo s 5:2, ali nakon toga Borna je napravio seriju 5:0 i uzeo prvi set.

U drugom setu Korda je pao na dvoja prva dva početna udarca, napravio je jedan break, ali zaostatak od još jednog nije uspio nadoknaditi.

Kiša se umiješala u završnici seta, prebacila meč za danas kada je Borna rutinski i mirno odradio posao te sa 7:6, 6:4 prošao u drugo kolo.

Tamo ga čeka dvoboj protiv boljeg iz meča između Huberta Hurkacza i Thanasija Kokkinakisa.