Serdarušić ostao bez preokreta i četvrtfinala Challengera

Petar Jenjić • srijeda, 16.08.2023.

Nino Serdarušić poražen je u meču osmine finala Challengera koji je na rasporedu ovog tjedna u talijanskoj Todi. Bolji je od njega u tri seta bio domaći predstavnik Francesco Maestrelli...

Poraz u osmini finala Challengera u Todi pretrpio je Nino Serdarušić koji je igrao protiv talijanskog predstavnika Francesca Maestrellija.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaći tenisač, trenutno 246. na ATP ljestvici, svladao je 53 mjesta lošije rangiranog hrvatskog predstavnika u tri seta, iako je bio blizu pobjede i u dva.

U njihovom prvom međusobnom dvoboju slavio je sa 6:2, 6:7, 6:2 nakon nešto manje od tri sata provedena na terenu. U drugom je setu imao vodstvo od 5:4 i servis te dvije vezane meč lopte, no Serdarušić je okrenuo rezultat i slavio u tie-breaku.

Ipak, odlučujući set otišao je na stranu Talijana koji je ispustio samo dva gema. Slijedi mu meč protiv Francuza Gabriela Debrua.