Suso
90'+2'
Jose Luiz Mendilibar
Susret počinje u 21:00 sati.
 Pobjednik Lige prvaka Manchester City i pobjednik Europske lige Sevilla sastaju se u Superkupu u Pireju. Na travnjaku su od prve minute sva trojica Hrvata Joško Gvardiol i Mateo Kovačić kod Manchestera te Ivan Rakitić kod Seville.
1' Počeo je susret.
6' Prva je na susretu zaprijetila Sevilla, nakon ubačaja s desne strane En Nesyri i Ocampos su skakali, ali iz nekoliko pokušaja nisu uspjeli uputiti konkretan udarac. Nakon toga je na drugoj strani s 18 metara pucao Palmer, ali ravno u marokanskog vratara.
11' Pokušao je sada Joško Gvardiol, Bounou je izboksao loptu, ona je došla do Gvardiola koji je iz voleja opalio s 22-23 metra daleko od gola.
17' Ima Manchester City inicijativu, a sada i novi udarac prema marokanskom vrataru, Grealish je dobio loptu na lijevoj strani, krenuo prema sredini i pucao u suprotni kut, ali Bounou je spreman.
25'
GOL! Manchester City - Sevilla 0:1
Mrežu je zatresao Youssef En-Nesyri.
25' Sevilla vodi 1:0!!!! Vrlo jednostavna i za nju tipična akcija, ubacio je Acuna s lijeve strane, a u sredini se En Nesyri uvukao između Akea i Gvardiola te glavom poslao loptu u sam donji kut.
31' Sevilla je nakon pogotka dobro stala na travnjak i City je odmaknula od svog gola, a sada je imala još jednu priliku, Torres je dao loptu u 16 metara za Lamelu koji ima puno prostora, ali puca pokraj gola.
33'
Žuti karton dobio je Loic Bade.
41' Kruži City uporno oko kaznenog prostora Seville, ali nema rješenja, Sevilla se vrlo gusto brani.
45' Tri minute nadoknade.
45'+3' Kraj prvog dijela, Sevilla vodi 1:0!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Pritisak Cityja bez konkretne opasnosti i onda odjednom kontra Seville, vukao ju je Ocampos, dao u sredinu za En-Nesyrija koji dolazi sam pred Edersona, ali on brani njegov pokušaj.
58' Sevilla je jako opasna u kontranapadima, i nakon najmanje pogreške Cityja, Sevilla s nekoliko igrača bježi u kontru.
62'
Žuti karton dobio je Erik Lamela.
63'
GOL! Manchester City - Sevilla 1:1
Mrežu je zatresao Cole Palmer.
63' Manchester dolazi do izjednačenja! Ponovno jednostavna akcija, Foden je ubacio na drugu vratnicu gdje je utrčao Palmer i glavom iz blizine poslao loptu u mrežu.
67' Gvardiol je odlično iznio loptu kroz sredinu, u konačnici je i pucao nakon nekoliko dodavanja, ali lopta od bloka ide u korner.
70'
Izmjena! Izlazi Oliver Torres, ulazi Juanlu.
78' Odlična lopta Gvardiola u 16 metara za Fodena koji je prima, okreće se, ali u ključnom trenutku se okliznuo.
79' Opasno je živjela Sevilla, Kovačić je namjestio šansu za Haalanda koji puca u blok, u nastavku akcije ubacio je Walker u peterac, ali nitko nije stigao na loptu.
81' Grealish iskosa, ulazi u sredinu i puca snažno s ruba 16 metara, ali Bounou brani.
83'
Izmjena! Izlazi Jesus Navas, ulazi Gonzalo Montiel.
85'
Izmjena! Izlazi Cole Palmer, ulazi Julian Alvarez.
90'
Žuti karton dobio je Juanlu.
90' Foden na drugu vratnicu, tamo je Ake, ali vrlo neugodan pokušaj brani Bounou.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+2' Jako dobar pokušaj Walkera s 25 metara, lopta pada na gornji dio mreže.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Youssef En-Nesyri, ulazi Rafa Mir.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Erik Lamela, ulazi Suso.
90'+5' Kraj regularnog dijela, idemo u raspucavanje.
91' Prvi Haaland, bez problema 1:0.
91' Ocampos također, nema problema ni za njega.
91' Julian Alvarez neobranjivo, praktički u gornji kut.
91' Rafa Mir identično! Baš onako kako je zabio Alvarez. 2:2 jedanaesterci, 3:3 ukupno.
91' Kovačić vrlo mirno u donji kut, vratar Seville u drugu stranu.
91' Vratari nemaju šanse, Rakitić također preprecizan. Poluvisoko u kut.
91' Grealish također zabija, točno po sredini, vratar je otišao u desnu stranu.
91' Nastavlja se stopostotan niz, zabija i Montiel.
91' Ovo je bilo jako blizu, Bounou je pogodio stranu, ali lopta je otišla ispod njega.
91' Gudelj gađa gredu i Manchester City odnosi trofej pobjednika Superkupa!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!