Objavljena imena tri kandidata za Uefinog igrača sezone, Modrić i Brozović u Top 10

Mihaela Bradovski • četvrtak, 17.08.2023.

UEFA je objavila imena najužeg kruga kandidata za najboljeg igrača prošle sezone. Ujedno je i objavljeno koji su sve igrači dobivali glasove pa su tako u Top 10 završili i Luka Modrić i Marcelo Brozović...

Kevin De Bruyne, Erling Haaland i Lionel Messi ušli su u najuži krug kandidata za najboljeg igrača sezone u izboru Uefe.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U žiriju su bili treneri klubova koji su nastupali u grupnoj fazi Lige prvaka, Europske olige i Konferencijske lige, zatim izbornici europskih reprezentacija te novinari. Svi su imali zadatak izabrati trojicu najboljih i dodijeliti im pet, tri i jedan bod.

Navedeni trojac osvojio je najviše glasova, a pobjednik će biti poznat na ždrijebu skupina Lige prvaka 31. kolovoza u Monte Carlu.

Na sedmom mjestu izbora našao se Luka Modrić s 33 boda dok je osmoplasirani Marcelo Brozović s 20 bodova.

Ispred njih su još Ilkay Gundogan, Rodri i Kylian Mbappe.

U konkurenciji za najboljeg trenera najviše glasova dobili su Pep Guardiola, Simone Inzaghi i Luciano Spalletti.

Zlatko Dalić završio je na šestom mjestu s 49 bodova, iza Roberta De Zerbija i Mikela Artete.