Konferencijska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 17.08.2023, 20:15 h, Rujevica, gledatelja: 6,934
Suci: Oleksii Derevinskyi, Andrii Skrypka, Viktor Matyash (svi Ukrajina)
Mattias Hellisdal
46'
27
Aron Knudsen
62'
10
Valerijs Šabala
62'
15
Lukas Giessing
79'
13
Emil Weihe Joensen
79'
Dan Brimsvik
Susret počinje u 20:15 sati.
1' Počela je utakmica.
1' Opasno je bilo pred vratima Rijeke, no Bjarki Nielsen je otišao previše ukoso na desnu stranu te ga je Galešić uspio blokirati.
7' Još jednom pokušavaju gostujući nogometaši, ovoga puta iz daljine je tukao Johansen, no u udarcu nije bilo preciznosti.
10'
Žuti karton dobio je Sonni Nattestad.
12' Selahi je poslao loptu prema petercu s desne strane, nešto između udarca i centaršuta, Lamhauge prebacuje na lijevu stranu i otklanja opasnost.
13' S 18 metara puca je Janković, lopta se putem do gola odbila do nekog od gostujućih igrača, no nije uspjela iznenaditi Lamhaugea.
14'
GOL! Rijeka - B36 Tórshavn 1:0
U vlastitu mrežu loptu je pospremio Magnus Egilsson.
14' Rijeka vodi!! Novi udarac iz kuta izveo je Pašalić, lopta se pred golom odbila od Egilssona i otišla u mrežu.
17' Pašalić je sada poslao bombu s više od 20 metara, ali lopta odlazi tik uz vratnicu.
27' Svoj je šut sada isprobao i Fruk, ali niti njegov pokušaj nije otišao u okvir gola.
30'
Žuti karton dobio je Danilo Veiga.
45' Igra se sudačka nadoknada od dvije minute.
45'+2' Kraj je prvog dijela.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Niko Janković, ulazi Nais Djouahra.
46'
Izmjena! Izlazi Stjepan Radeljić, ulazi Matej Mitrović.
46'
Izmjena! Izlazi Eli Nielsen, ulazi Mattias Hellisdal.
52' Baš kao i u 27. minuti, i ovaj pokušaj Fruka odlazi pored gola.
53' Korak nakon ulaska u kazneni prostor, malo iskosa s desne strane, Djouahra pokušava iznenaditi Lamhaugea, ali gostujući je vratar na mjestu.
62'
Izmjena! Izlazi Bjarki Nielsen, ulazi Aron Knudsen.
62'
Izmjena! Izlazi Taufee Skandari, ulazi Valerijs Šabala.
64'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Silvio Ilinković.
64'
Izmjena! Izlazi Toni Fruk, ulazi Adrian Liber.
65' Kakva prilika za Rijeku! Tek što je ušao, Ilinković je s 13 metara malo iskosa gađao suprotan gornji kut, a paradom je svoja vrata sačuvao Lamhauge.
69' Zatresla se mreža gostiju, nakon dodavanja Vukčevića za Ivanovića, no od svega ipak ništa, dosuđeno je zaleđe.
72'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Alen Grgić.
72' Galešić je uspio nadvisiti sve u kaznenom prostoru nakon ubačaja Pašalića, ali njegov pokušaj glavom odlazi pored gola.
76' Rijeka i dalje aktivno traži drugi pogodak. Sada je s ruba kaznenog prostora s desne strane snažno tukao Ivanović, gostujući se vratar morao dobro ispružiti kako bi sačuvao svoju mrežu, a Jakirovićev sastav zaradio je još jedan udarac iz kuta.
79'
Izmjena! Izlazi Magnus Egilsson, ulazi Lukas Giessing.
79'
Izmjena! Izlazi Andrass Johansen, ulazi Emil Weihe Joensen.
82'
GOL! Rijeka - B36 Tórshavn 2:0
Mrežu je zatresao Alen Grgić. Asistent je Silvio Ilinković.
82' Zasluženo je Rijeka stigla do drugog pogotka! Ilinković je odlično uočio Grgića, poslao mu dubinsku loptu malo udesno, a on je bez okolišanja šalje pod gredu.
90' Igrat će se još tri dodatne minute.
90'+1' Još je jednom pokušao Ivanović, nakon nove duge, dubinske lopte, i bijega protivničkim braničima, ali ipak ništa od trećeg gola, nije bilo dovoljno preciznosti u tom šutu.
90'+4' Kraj je susreta na Rujevici.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!