Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice poražene i od Rumunjske, još uvijek bez prve pobjede

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 17.08.2023.

U prva dva kola Europskog prvenstva u odbojci, hrvatske odbojkašice upisale su dva poraza. Prvo ih je svladala Bugarska, a zatim i Rumunjska...

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u svom je drugom nastupu u skupini B na Europskom prvenstvu u Monzi pretrpjela drugi poraz, bolja je s 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19) bila Rumunjska.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako je u oba prva seta Hrvatska bila blizu, nije uspjela nadoknaditi zaostatak sa starta dionice. U trećem setu Hrvatska je ostvarila početnu prednost te ju uspjela sačuvati do kraja, ali početak četvrtog seta bio je katastrofalan. Rumunjke su povele s 8:0, pa 14:3 i povratka za izabranice Ferhata Akbasa nije bilo.

Andrea Mihaljević sa 17 poena bila je najefikasnija u sastavu Hrvatske, dok je Elzabet Inneh upisala 22 poena za Rumunjsku.

U drugoj utakmici igranoj u četvrtak u ovoj skupini Bugarska je svladala BiH s 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18). Bugarkama je to bila druga pobjeda, a BiH je na omjeru 1-1.

Hrvatska će svoj treći nastup imati već u petak od 18 sati protiv BiH.