77
(do 86')

Igor Bišćan
Susret počinje u 20:45 sati.
 Nogometaši hrvatskog prvaka Dinama u Ateni hvataju pobjedu protiv domaćeg AEK-a u borbi za play-off Lige prvaka. AEK je slavio na Maksimiru s 2:1 i Dinamo nema izbora, mora do pobjede u gostima.
 Prije početka susreta, minuta šutnje.
1' Počeo je susret.
1' Već u 50. sekundi velika prilika za AEK, Hajsafi se zavukao iza leđa Dinamove obrane, poslo loptu u peterac, srećom pokraj vratnice ide van terena.
3' Sada je i Dinamo zaprijetio, velika gužva u 16 metara domaćina, pucao je Špikić, ali u blok.
10' Prošlo je prvih desetak minuta u Ateni, sada se igrači Dinama već polako privikavaju na atmosferu koja je vrlo bučna, domaćin agresivan, ali još nema golova.
13' Pokušaj za zabilježiti, Bulat se odlučio na udarac s nekih 18 emtara, ali gađao je ipak malo previsoko.
16' Moglo je biti vrlo neugodno, Hajsafi je ubacio s lijeve strane, Garcia je došao ispred Ristovskog, ali puca pokraj gola.
17' Velika obrana Livakovića! Zuber se našao u 16 metara u odličnoj situaciji, pucao je nisko, ali Livaković je fantastično reagirao i obranio taj pokušaj.
23' Brani sada Stanković! Nakon pogreške Vide, Ivanušec je došao pred kazneni prostor, dao loptu za Petkovića koji puca s 20 metara, ali Stanković je bio spreman.
28' Dobro se za udarac izborio Ivanušec koji si je stvorio prostor i pucao s 18 metara pokraj gola.
38' Razdoblje ravnopravne igre je iza nas, Dinamo je izdržao taj nalet AEK-a u ranoj fazi utakmice i sada se igra ravnopravnije.
44' Odlična lopta Šutala za Bulata koji je pobjegao čuvarima, došao do 18-19 metara, ciljao donji kut, ali lopta ide malo pokraj vratnice!
45' Minuta nadoknade.
45'+1'
GOL! AEK Atena - Dinamo 0:1
Mrežu je zatresao Josip Šutalo.
45'+1' Dinamo vodi 1:0!!!!! Fantastičan kraj prvog dijela i muk na stadionu AEK-a! Ubacio je Moharrami s desne strane, u skoku je bio Petković koji spušta loptu za Mihajličenka čiji udarac brani Stanković, lopta se odbija do Šutala koji šalje loptu u mrežu!
45'+4' VAR provjera potvrdila je pogodak, odmah je označen kraj prvog dijela! Dinamo vodi 1:0!
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Spašava Šutalo u posljednji trenutak, uspio je izbiti loptu u korner.
55' Velika prilika za AEK! Prvo je spasio Ristovski koji je odlično obranio pokušaj Pinede, a zatim je s ruba 16 metara pucao Jonsson, ali to je Livaković fantastično obranio!
57' Ponovno Livaković! Dinamo je dugo tražio rupu u AEK-ovoj obrani, nije uspio, krenula je opasna tranzicija nakon promjene strana, Amrabat je bio sam pred Livakovićem koji je fantastično obranio njegov pokušaj!
64' AEK je imao slobodni udarac na 18 metara po sredini, Zuber je preuzeo odgovornost, ali pucao je preko gola.
66'
GOL! AEK Atena - Dinamo 0:2
Mrežu je zatresao Robert Ljubičić. Asistent je Bruno Petković.
66' Kakva akcija Modrih, Dinamo vodi 2:0!!!! Petković je fantastično uočio ulazak Ljubičića u kazneni prostor, dao mu je loptu, a on sam pred Stankovićem zabija!
67'
Izmjena! Izlazi Steven Zuber, ulazi Sergio Araujo.
67'
Izmjena! Izlazi Nordin Amrabat, ulazi Niclas Eliasson.
67'
Izmjena! Izlazi Damian Szymanski, ulazi Mijat Gaćinović.
70' Krasna prilika za Dinamo, Špikić ne zabija! Petković je opet sjajno dodao za Špikića koji je krenuo sam prema golu, pucao je nisko, a Stanković nogom brani.
70'
Žuti karton dobio je Josip Mišić.
73' Imao je sada Dinamo slobodnjak na 17 metara, Bulat je pucao preko gola. AEK je opasan i pritišće, ali Dinamo kada god se ukaže prilika napadne.
76'
Izmjena! Izlazi Orbelin Pineda, ulazi Kostas Galanopoulos.
76'
Izmjena! Izlazi Jens Jonsson, ulazi Petros Mantalos.
77'
Žuti karton dobio je Bogdan Mihajličenko.
80' Tri minute skoro je trajao prekid, AEK je ugurao loptu u mrežu, ali bilo je zaleđe.
81'
Žuti karton dobio je Josip Šutalo.
81' Pokazao je Norvežanin prvo drugi žuti karton Mihajličenka, ali Norvežaninu je ipak javljeno da je prekršaj napravio Šutalo stoga Dinamo ipak ne ostaje s igračem manje.
86'
Izmjena! Izlazi Dario Špikić, ulazi Antonio Marin.
90' Još jednom lopta u mreži Dinama i još jednoim zaleđe. Pet minuta nadoknade.
90'+2'
Žuti karton dobio je Antonio Marin.
90'+2' Traje žestok pritisak domaćina, AEK se bori za produžetke.
90'+2'
GOL! AEK Atena - Dinamo 1:2
Mrežu je zatresao Sergio Araujo.
90'+2' Araujo ipak zabija. Nakon kornera lopta se odbila do njega na drugoj strani, a on iz voleja zabija za 1:1 i trenutno imamo produžetke na vidiku.
90'+6' Nastavio se pritisak AEK-a, teška opsada Dinamovog gola, Mantolas je pucao, malo pokraj vratnice.
90'+7' Nova fantastična obrana Livakovića! Gaćinović je pucao prema kutu, ali Livaković brani.
90'+8' VAR provjera igranja rukom i potencijalnog kaznenog udarca. I kazneni udarac za AEK, lopta je u ruku pogodila Ljubičića.
90'+10'
GOL! AEK Atena - Dinamo 2:2
Mrežu je zatresao Domagoj Vida.
90'+10' Garcia je izveo kazneni udarac, obranio je Livaković, ali natrčao je Vida i ugurao loptu u mrežu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!