Liga prvaka, kvalifikacije, 3. pretkolo, 19.08.2023, 20:45 h, Atena, OPAP Arena
2:2(0:1) Dinamo
Josip Šutalo 45'+1'
Robert Ljubičić 66'
Dinamo

Jedna od najšokantnijih utakmica u Dinamovoj povijesti: Vida u stotoj minuti izbacio Dinamo u Europsku ligu

Branimir Korać • subota, 19.08.2023.

Dinamo nije uspio, a imao je sve. Imao je mjesto u play-offu Lige prvaka do sudačke nadoknade kada prvo prima jedan pogodak, a onda u 100. minuti i drugi te ispada iz Lige prvaka. Krvnik Modrih bio je Domagoj Vida...

Sergio Araujo
67'
19
Niclas Eliasson
67'
8
Mijat Gaćinović
67'
25
Kostas Galanopoulos
76'
20
Petros Mantalos
76'
Matias Almeyda
77
(do 86')

Igor Bišćan

Domagoj Vida upisan je u Dinamovu povijest kao igrač koji je na kraju sudačke nadoknade zabio Ludogorecu i odveo ga u Ligu prvaka, a sada će biti upisan i kao igrač koji je zabio Dinamu u 100. minuti i izbacio ga iz Lige prvaka.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je u Ateni odigrao 2:2, težak susret, žestok pritisak domaćina, ali Modri su se borili do samog kraja.

Atmosfera u Ateni bila je zagrijana, vrlo vruća još od zagrijavanja i bilo je važno izdržati taj prvi nalet Grka. Nakon što je Dinamo to uspio, ipak je bilo lakše.

Nije bilo jednostavno, već u prvoj minuti Hajsafi se zavukao iza leđa Dinamove obrane, poslao loptu u peterac, srećom ona pokraj vratnice ide van terena.

Dinamo je zaigrao nešto opreznije, ali ne i potpuno zatvoreno, bio je puno koncentriraniji nego što je to bio slučaj u prvom susretu na Maksimiru, posebno u drugom poluvremenu tog dvoboja.

Povremeno je i Dinamo izlazio prema naprijed, izvana su pokušavali Ivanušec, Petković, Bulat, ali ne dovoljno da bi zabrinuli Stankovića dok je s druge strane AEK u nekoliko navrata opasno prijetio Livakoviću.

U 16. minuti Zuber se našao u 16 metara u odličnoj situaciji, pucao je nisko, ali Livaković je fantastično reagirao i obranio taj pokušaj.

U posljednjih 15 minuta prvog dijela potpuno je splasnuo AEK-ov pritisak i Dinamo je izgledao bolje. Šutalo je u 44. minuti u odličnu situaciju izbacio Bulata, ali on puca pokraj gola, a onda erupcija oduševljenja među Modrima.

U sudačkoj nadoknadi ubacio je Moharrami s desne strane, u skoku je bio Petković koji spušta loptu za Mihajličenka čiji udarac brani Stanković, lopta se odbija do Šutala koji šalje loptu u mrežu.

Dinamo je na odmor odnio vodstvo 1:0, a u drugi dio ušlo se slično kao na Maksimiru, AEK je pritisnuo, zaigrao agresivnije i pomaknuo linije. Livaković je imao čudesne obrane nakon pokušaja Jonssona i Amrabata

Međutim i Dinamo je pokušavao kada god se ukazala prilika, a to je bio slučaj u 66. minuti. Vrlo raspoloženi Petković je fantastično uočio ulazak Ljubičića u kazneni prostor, dao mu je loptu, a on sam pred Stankovićem zabija.

Do kraja susreta, očekivano, AEK je činio sve da dođe barem do produžetaka, međutim Dinamo se lavovski borio i nije dopuštao pogodak.

Bilo je kaotičnih situacija, AEK je kratko slavio pogodak, ali bilo je zaleđe, zatim je deset minuta prije kraja zabunom pokazano isključenje Mihajličenku, a žuti je u biti trebao dobiti Šutalo.

U 92. minuti AEK se ipak vratio. Araujo ipak zabija, nakon kornera lopta se odbila do njega na drugoj strani, a on iz voleja zabija za 1:2.

Tu je Dinamo imao barem produžetke, ali onda je uslijedio novi šok. Igranje rukom Ljubičića u 16 metara i u 99. minuti kazneni udarac za AEK. Livaković brani pokušaj Garcije, ali natrčava Domagoj Vida i zabija za prolaz AEK-a u play-off Lige prvaka.

AEK tako ide na Antwerp nakon neviđene drame, a Dinamo na prašku Spartu u borbi za Europsku ligu.