Genoa u povratničkoj utakmici primila četiri gola od Fiorentine, Inter rutinski protiv Monze

Krešimir Milić • subota, 19.08.2023.

Povratnici u Serie A primili su četiri gola u porazu od Fiorentine. Inter je na domaćem travnjaku slavio s dva gola Lautara Martineza…

Genoa je prošle sezone izborila povratak u Serie A, a prva povratnička utakmica loše je prošla za njih. Počastila je Fiorentina njihov povratak s četiri gola u gostujućem slavlju. Slavile su Viole s 4:1 na gostovanju kod Genoe.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u 5. minuti Cristiano Biraghi zabio je za 1:0, a u 11. na 2:0 povisio je Giacomo Bonaventura. U 40. minuti na semaforu je bilo 3:0 za goste, a strijelac je bio Nico Gonzales na asistenciju Biraghija.

Nastavila se kanonada i u drugom dijelu pa je u 56. minuti na 4:0 povisio Rolando Mandragora. Uspjela je Genoa smanjiti dvije minute kasnije golom Davidea Biraschija, ali to je bilo sve od njih što se tiče efikasnosti na ovoj utakmici.

Hrvatski veznjak Milan Badelj igrao je za Genou do 59. minute kad ga je zamijenio Filip Jagiello, a Josip Brekalo odigrao je cijeli susret za Fiorentinu.

Pobjedu u prvom kolu upisao je i milanski Inter. Oni su na domaćem terenu slavili protiv Monze, a strijelac oba zgoditka bio je Lautaro Martinez u 8. i 76. minuti.