Opatiji bod u Belišću, domaći kiks Kustošije, Karlovac do pobjede u 93. minuti

Branimir Korać • nedjelja, 20.08.2023.

Odigrani su svi susreti prvog kola SuperSport Druge NL. Iznenađenja nije nedostajalo, a ističe se poraz Kustošije kod kuće od Marsonije...

Belišće i Opatija remizirali su na startu sezone 1:1. U zanimljivom dvoboju oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu kada je Opatija prvo povela preko bivšeg igrača Rijeke Goodnessa Ajayija, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Stipe Vrdoljak je izjednačio.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krk je na Kantridi u svom debiju u SuperSport Drugoj NL remizirao kod kuće protiv Dugog Sela. Ovdje su pak oba pogotka pala u drugom poluvremenu, prvo je domaćin poveo golom Matea Jurešića, a onda je Jacob Tarasenko izjednačio.

Trnje je vrlo lako stiglo do pobjede u gostima kod Hrvaca. Golom Karla Bužanića povelo je već u 15. minuti i imalo malo prednost sve do zadnjih deset minuta. Tu se otvorilo i Karlo Dobrilović, Fran Beloša Fijan i Josip Kolar dodali su pogotke za konačnih 4:0.

U Bjelovaru su se zaželjeli nogometa što pokazuje i 500-tinjak navijača na tribinama tamošnjeg stadiona. Domaćin je u konačnici slavio s 3:2 i to preokretom u drugom dijelu. Radnik je dva puta vodio golovima Hrvoja Mladena, ali domaćina su vraćali Luka Varga i Stjepan Štefanac. Pobjedu Bjelovaru ipak je donio autogolom Sandi Kovač.

Veliko razočaranje kod Kustošije koja je kao favorit ušla u domaći dvoboj protiv Marsonije i upisala poraz 1:0.Mihael Bosanac bio je strijelac u 59. minuti nakon čega se domaćin nije vratio.

Jadran Poreč i Hrvatski dragovoljac remizirali su 1:1. Dragovoljci su u 34. minuti preko Lea Perića poveli, ali u 44. minuti poravnao je Ivan Macan što je na kraju bio i rezultat utakmice.

Zanimljivo je bilo u Karlovcu gdje je odluka pala tek u sudačkoj nadoknadi utakmice. Dva puta se Mladost iz Ždralova vraćala iz minusa golovima Luke Pisačića i Davida Žabeca nakon pogodaka Zvonka Pamića i Ivana Matiaža. Tri boda domaćinu donio je u 93. minuti Ivor Ribar.