Ostali sportovi

Perez zlatna u brzom hodanju na 20 kilometara, braniteljica naslova završila četvrta

HINA, Krešimir Milić • nedjelja, 20.08.2023.

Za 27-godišnju Španjolku ovo je prvi naslov svjetske prvakinje. Srebro je osojila Australka Montag, a broncu Talijanka Palmisano...

Španjolka Maria Perez osvojila je naslov svjetske prvakinje u brzom hodanju na 20 km u nedjelju u Budimpešti, dok je srebro osvojila Australka Jemima Montag, a broncu Talijanka Antonella Palmisano.

Perez se odvojila od skupine oko 5 km prije kraja utrke i ciljnu crtu je prošla za jedan sat, 26 minuta i 51 sekundu. Montag je kroz cilj prošla 25 sekundi kasnije, dok je vrijeme olimpijske pobjednice Palmisano 1:27:26.

To je za 27-godišnju španjolsku atletičarku, koja se tako pridružila svom sunarodnjaku Alvaru Martinu koji je slavio u muškoj konkurenciji na dan otvaranja prvenstva u subotu, prvi naslov svjetske prvakinje.

Braniteljica naslova Kimberly Garcia Leon iz Perua završila je još šest sekundi iza Palmisano na četvrtom mjestu.