SuperSport HNL, 5. kolo, 20.08.2023, 21:00 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Ivan Starčević; 4. sudac: Goran Pečarić
Mijo Caktaš 29'
1:0(1:0) Gorica
Gorica
Susret počinje u 21:00 sati.
1' Utakmica je krenula
7' Za sada bez prevelikih opasnosti prema golovima Banića i Malenice.
10' Dobar udarac iz velike daljine. Kristijan Lovrić je okušao desnicu, ali ide lopta kraj gola.
14' Nešto bolji period Gorice, ali bez konkretne opasnosti. Pokušao je Vujnović glavom nakon kornera, ali udarac je otišao preko gola.
19' Nejašmićev dobar pokušaj iz poluvoleja, međutim, bilo je predaleko i preslabo za Banića koji hvata loptu.
22' Ubačaj Osječana na glavu Miereza, napadač domaće momčadi pucao je kraj gola i još malo podignuo publiku na noge.
24' I kakva greška Osijeka, a onda još lošiji potez Ndockyta. Igrač Gorice išao bi sam na Malenicu, ali dao je sebi predugačak for.
26' Potencijalno igranje rukom u kaznenom prostoru Gorice.
27' Penal!
28' Gržan je promašio cijeli gol. Jako loše izveden kazneni udarac.
29'
GOL! Osijek - Gorica 1:0
Mrežu je zatresao Mijo Caktaš. Asistent je Domagoj Bukvić.
30' Osijek ipak dolazi do vodstva, Bukvić je prekrasno ubacio, a Mijo Caktaš glavom skrenuo u mrežu za 100. gol u HNL-u.
35' Majstorović ubacuje na drugu stativu za Mitrovića, no brani Malenica.
43'
Žuti karton dobio je Mijo Caktaš.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+3' Udarac Lovrića iz slobodnog udarca, no otišlo je kraj gola. Završio je prvi dio.
46'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Petar Pušić.
46'
Izmjena! Izlazi Renan Guedes, ulazi Oleksandr Drambajev.
46' Kreće nastavak.
53' Na trenutak je nestalo struje, ali nastavlja se igra.
55' Prilika za pokušaj Gržana, ali nije njegov dan.
57'
Izmjena! Izlazi Marko Soldo, ulazi Filip Mrzljak.
57'
Izmjena! Izlazi Valentino Majstorović, ulazi Sven Blummel.
57'
Izmjena! Izlazi Nikola Vujnović, ulazi Ante Matej Jurić.
57' Blummel odmah u prvoj akciji, ali brani Malenica!
65' Zbog spomenutog nestanka struje, trenutno je i VAR potpuno izvan funkcije.
67'
Žuti karton dobio je Petar Brlek.
68'
Izmjena! Izlazi Petar Brlek, ulazi Vedran Jugović.
69'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Amer Hiroš.
73' Pušić izvodi korner, glavom puca Mierez, ali nedovoljno precizno. Jedna od rijetkih napadačkih akcija Osijeka u nastavku.
73' VAR je opet u funkciji.
74'
Izmjena! Izlazi Josip Mitrović, ulazi Alexander Munksgaard Nielsen.
79'
Izmjena! Izlazi Stefanos Evangelou, ulazi Slavko Bralić.
79' Evangelou ne može nastaviti s igrom, u igri je Bralić
82'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Tim Matavž.
86' Mierez puca izvana, ide to ravno u Banića.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+6' Kontra Osijeka, ali ništa od pogotka. Banić je povukao loptu preko centra, nevjerojatno.
90'+7' Udarac Mrzljaka otišao je kraj gola. Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!