Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 24.08.2023, 20:00 h, Stade Borne de l'Espoir
Suci: Atilla Karaoglan, Cevdet Komurcuoglu, Mehmet Tugral (svi Turska)
Leny Yoro
7'
17
Ivan Cavaleiro
66'
11
Adam Ounas
66'
13
Akim Zedadka
66'
12
Yusuf Yazici
80'
Susret počinje u 20:00 sati.
 Rijeka u play-offu Konferencijske lige ima vrlo teško gostovanje kod Lillea. Kao da sam taj posao nije dovoljno težak, početkom tjedna uslijedio je šok, Sergej Jakirović napustio je klupu Rijeke.
1' Počela je utakmica.
2' Prva obrana Labrovića i prvi korner za Lille nakon pokušaja Andrea s desne strane, paralelno s gol linijom nakon uigranog kombiniranja trojice domaćih nogometaša.
4' Odlična prilika za Rijeku! Ivanović je pritisnuo Diakitea, izbio sam pred domaćeg vratara, ali Chevalier prvi stiže na loptu.
7'
Izmjena! Izlazi Bafode Diakite, ulazi Leny Yoro.
7' Bafode Diakite morao je nakon prekršaja Ivanovića napustiti igru uz pomoć klupskog liječničkog tima.
12' S distance je sada prema vratima Rijeke puca Gomes, ali Labrović još jednom siguran.
15'
Žuti karton dobio je Benjamin Andre.
16' Posjed je na strani domaćih nogometaša, ali nije niti Rijeka bila neaktivan protivnik u ovih prvih 15 minuta.
21' Smolčić je odlično izbacio Selahija po desnoj strani, no njegova povratna u kazneni prostor donijela je Rijeci prvi udarac iz kuta. Ubačaj Pašalića iz prekida izboksao je Chevalier.
24'
GOL! Lille - Rijeka 0:1
Mrežu je zatresao Marco Pašalić. Asistent je Veldin Hodža.
24' Rijeka vodi 1:0!!! Sjajno je Hodža zaustavio odličnu priliku Zhegrova, odmah ispucao dugu loptu na domaću polovicu gdje Pašalić prvi dolazi do nje, juri prema vratima Lillea i s 18 metara šalje loptu u mrežu!!
32'
Izmjena! Izlazi Stjepan Radeljić, ulazi Matej Mitrović.
32' Iz igre je van već u prvom dijelu morao i Radeljić koji je počeo osjećati probleme s mišićem desne noge nakon domaće akcije koju je zaustavio Hodža i koja je na kraju rezultirala uspješnom kontrom Rijeke.
33' S 18 metara pokušao je sada Labrovića iznenaditi David, ali u njegovom šutu nema preciznosti.
35' Vukčević je odlično s lijeve strane centrirao u kazneni prostor, lopta je išla točno na glavu Ivanoviću, no njegov udarac je na kraju bio preslab. Dovoljno da Chevalier upiše jednu laku obranu.
40' Još je jednom Zhegrova primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, a ovoga puta zaustavio ga je Goda. Nogometaši Lillea većinu akcija i odigravaju upravo po toj desnoj strani.
42' Kakva obrana Labrovića! Brzi dupli pas izveli su Cabella i Haraldsson, ali vratar Rijeke bio je koncentriran i na pravom mjestu.
43'
GOL! Lille - Rijeka 1:1
Mrežu je zatresao Edon Zhegrova. Asistent je Jonathan David.
43' Lille ipak stiže do izjednačenja prije odlaska na odmor. Nakon dvije vezane pogreške igrača Rijeke na svojoj polovici, lopta od Davida stiže do Zhegrove, ovoga puta na lijevoj strani kaznenog prostora od kuda on s 13 metara snažno tuče u suprotan kut i pogađa pored Labrovića.
45' Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.
45'+1' S distance je sada pokušao Santos, Labrović čuva svoja vrata.
45'+5' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se dvoboj u Lilleu.
47' Drugo poluvrijeme prilikom otvara David, nakon još jedne pogreške riječkih nogometaša, Labrović sjajnom intervencijom odbija u korner. Nakon udarca iz kuta Gomes nije uspio zaprijetiti gostujućim vratima.
51'
Žuti karton dobio je Matej Mitrović.
52'
Žuti karton dobio je Edon Zhegrova.
53' Cabella snažno puca s ruba kaznenog prostora, ali ovaj pokušaj iz prekida odlazi iznad gola.
54' Odlično je Ivanović na lijevoj strani uposlio Vukčevića, ovaj se rješava svoje pratnje, šutira desnom nogom, ali domaći je vratar uspio pravovremeno ući u taj šut.
57'
Izmjena! Izlazi Andrija Vukčević, ulazi Toni Fruk.
57'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Alen Grgić.
62' Slobodan udarac s 25 metara izveo je Janković, no daleko je to od okvira domaćeg gola.
66'
Izmjena! Izlazi Edon Zhegrova, ulazi Ivan Cavaleiro.
66'
Izmjena! Izlazi Hakon Arnar Haraldsson, ulazi Adam Ounas.
66'
Izmjena! Izlazi Tiago Santos, ulazi Akim Zedadka.
74' Uspjeli su nogometaši Lillea kreirati novu opasnost pred riječkim vratima, no ovoga je puta sjajno reagirao Galešić.
78'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Ivan Lepinjica.
78'
Izmjena! Izlazi Franjo Ivanović, ulazi Silvio Ilinković.
80'
Izmjena! Izlazi Adam Ounas, ulazi Yusuf Yazici.
81'
Žuti karton dobio je Nediljko Labrović.
82' Dvije minute nakon ulaska zaprijetio je iz daljine Jazici, lopta odlazi malo pored suprotne stative gostujućeg gola.
89' Labrović brani Yaziciju, korner je za Lille.
89'
GOL! Lille - Rijeka 2:1
Mrežu je zatresao Leny Yoro. Asistent je Ivan Cavaleiro.
89' Nakon kratke kombinacije nakon izvedenog udarca iz kuta, lopta je poslana u sredinu, a tamo je najviši pored Lepinjice bio Yoro koji glavom šalje loptu iza Labrovića.
90' Igrat će se još četiri minute.
90'+3' Kakve nanizane obrane Chevaliera! Mitrovićev pokušaj ostao je blokiran, lopta je od Hodže došla do Fruka koji odlično puca, ali domaći vratar još bolje brani, a kao pobjednik izlazi i u nastavku akcije kada je u odličnoj prilici bio Janković.
90'+6' Kraj je susreta u Lilleu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!