Borna Gojo nadigrao drugog najboljeg češkog igrača i izborio mjesto u glavnom ždrijebu US Opena

Mihaela Bradovski • subota, 26.08.2023.

Borna Gojo odlično je odradio kvalifikacije US Opena. U finalu kvalifikacija igrao je protiv Čeha Tomaša Machača i upisao je pobjedu u dva seta...

Drugi reket Češke nakon Jirija Lehečke, Tomaš Machač, poražen je u finalu kvalifikacija US Opena od Borne Goje koji je tako vrlo dobar nastup u njima zaključio prolaskom u glavni turnir.

Igraj na US Open na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gojo je imao problema samo na startu kvalifikacija protiv Hameda Međedovića, tu je igrao tri seta, a nakon toga odradio je posao bez izgubljeno seta.

Protiv Machača je imao već jedno iskustvo od prije dvije godine kada je izgubio na Challengeru u Francuskoj u dva seta. Machač je tada slavio sa 6:2, 6:4, a Gojo mu je uzvratio pobjedom u New Yorku sa 7:6, 6:2.

Prvi set pripao je Goji u tie-breaku sa 7:5 nakon što nijedan tenisač nije uspio stvoriti priliku za break.

U drugom setu drugačija priča, Gojo je krenuo snažno, poveo s 4:0 te mirno dovršio posao. Machač je jedinu break loptu u cijelom meču imao na Gojinom servisu za meč i nije je iskoristio.

Kasnije tijekom večeri Gojo bi trebao saznati protivnika u prvom kolu, odnosno u koji dio ždrijeba će biti smješten.