Branimir Korać • nedjelja, 27.08.2023.

Benfica je u trećem kolu portugalskog prvenstva gostovala kod Gil Vicentea i upisala pobjedu 3:2. Pobjedu je potvrdio Petar Musa...

Bez obzira na redovno odličan učinak i odrađivanje onog za što je plaćen, a to su pogoci, Petar Musa je, čini se, i ove sezone osuđen na malu minutažu u Benfici.

Igraj na utakmice portugalskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlaskom Goncala Ramosa, činilo se da se otvara više prostora, no nije se puno toga promijenilo, na Ramosovo mjesto uskočio je Arthur Cabral koji je stigao iz Fiorentine i stanje je ostalo više-manje isto.

Sinoć je Benfica gostovala kod Gil Vicentea i upisala pobjedu 3:2, a Musa je dobio mrvice i ponovno dobro iskoristio tih par minuta.

U 93. minuti je ušao umjesto Rafe Silve, a 30-ak sekundi kasnije postigao je pogodak. Dobio je loptu u 16 metara, namjestio se i s desetak metara zabio za 1:3. (ovdje pogledajte pogodak)

Taj pogodak ujedno je bio i kraj nadanja za Gil Vicente iako je domaćin uspio smanjiti na 2:3 do kraja susreta.

Inače, Benfica je vodila 2:0 golovima Angela Di Marije i Rafe Silve, a Gil Vicente je dva puta smanjio na gol zaostatka preko Tidjanyja Chabrola i Maximea Domingueza.

U domaćem sastavu do 65. minute igrao je Roko Baturina.