Martin Baturina 71'
Dinamo

Dinamo nije zaslužio Europsku ligu, Sparta ga dotukla i izbacila u Konferencijsku ligu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 31.08.2023.

Dinamo nije zadržao prednost iz prvog susreta protiv Sparte. Odigrao je vrlo lošu utakmicu u Pragu te se porazom 4:1 oprostio od Europske lige.

Veljko Birmančević
63'
30
Jaroslav Zeleny
63'
18
Lukaš Sadilek
68'
21
Jakub Pešek
84'
Sergej Jakirović

Jako loše izdanje Dinama u Pragu. Modri su podbacili i već dugo nisu izgledali ovako loše.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret nije mogao lošije krenuti za Dinamo. Sparta je odmah opasno pritisnula i Dinamo se našao u problemima, obrana nije dobro reagirala i domaćin je brzo poveo. Haraslin je dobio loptu u 216 metara i s nekih 12-13 metara pogodio u suprotni kut za 1:0.

Bila je to samo naznaka teške večeri za Dinamo koji je imao velikih problema s puno agresivnijom Spartom. U prvom poluvremenu Dinamo je izgledao vrlo loše, stajao je predaleko od Spartinih igrača, a svaki ubačaj Sparte iz prekida značio je paniku kod Modrih.

Upravo tako stigao je i drugi pogodak Sparte i to u 24. minuti. Ubačaj iz kornera na šest-sedam metara gdje je Sorensen sam na skoku i lakoćom zabija za 2:0.

Cijelo prvo poluvrijeme bilo je za zaborav, loš nastup Dinama koji je bio u tom razdoblju potpuno bezopasan.

U drugom poluvremenu situacija se malo promijenila, Dinamo je zaigrao konkretnije i opasnije, a praktički ponovno je u igri prema naprijed ovisio isključivo o inspiraciji Brune Petkovića.

U nekoliko navrata Petković je krasno proigravao suigrače te je samo potvrdio kako ga Dinamo niti slučajno ne smije pustiti ovo ljeto.

Tako je u 56. minuti gurnuo u prostor loptu za Ljubičića koji je bio sam pred vratarom, ali nije zabio.

Kazna je stigla u 67. minuti. Ponovno igrači Dinama stoje predaleko od Spartinih i ostavljaju im previše prostora, to koriste Panak i Birmančević, potonji vraća loptu u sredinu, a Panak lakoćom zabija sa 7-8 metara.

Četiri minute kasnije nova majstorija Petkovića koji daje loptu za Baturinu, on se poigrava sa Spartinom obranom i s ruba 16 metara zabija u donji kut i smanjuje na 3:1.

U tim trenucima Dinamo je imao barem produžetke, ali nije izdržao. U 87. minuti Olatunji je lakoćom pobjegao Šutalu, došao pred Nevistića i zabio.

Bio je to kraj,m Dinamo do kraja nije uspio doći do novog pogotka i Sparta ide u Europsku ligu, a Dinamo u Konferencijsku.