Zrinjski ostao bez skupina Europske lige, Aris u golijadi izbacio Slovan Bratislavu

Petar Jenjić • četvrtak, 31.08.2023.

Odigrano je preostalih devet utakmica posljednjeg pretkola Europske lige. Zrinjski nije uspio izbaciti LASK pa će svoju europsku avanturu nastaviti u Konferencijskoj ligi, kao i Slovan Bratislava koja je izgubila kod Aris Limassola...

Ivan Posavec ušao je u igru kod Olimpije Ljubljane u 54. minuti, a njegova momčad odigrala je 1:1 u gostima kod Qarabaga koji je obranio 2:0 vodstvo iz prve utakmice. Strijelci su bili Bajramov s jedne i Costa Pinto s druge strane.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pravu golijadu vidjeli smo na Cipru gdje je Aris Limassol nadoknadio poraz od 2:1 iz prve utakmice protiv Slovan Bratislave i slavio s visokih 6:2.

Junak susreta bio je Gomis koji je postigao hat-trick, a još su zabijali Szoke, Mayambela i Brown, dok su za Slovan strijelci bili Strelec i Barseghjan.

U dresu gostujuće momčadi Marko Tolić igrao je u početnoj postavi, a izašao u 58. minuti.

Ukrajinska Zorja pod vodstvom Mladena Bartulovića svladala je, kao domaćin, Slaviju Prag s 2:1, ali je zbog 2:0 poraza iz prve utakmice ispala u Konferencijsku ligu.

Domaća momčad imala je vodstvo od 2:0 preko Alefirenka i Antjuka, ali je Slaviji prolazak u grupnu fazu donio Jurasek sedam minuta prije kraja.

Nakon 4:1 pobjede u gostima, Ajax je kod kuće minimalno poražen od Ludogoreca pogotkom Tissere iz 62. minute. Jakov Medić odigrao je cijeli susret za Nizozemce, kao i Simon Sluga na golu bugarske ekipe.

Olympiakos je slavio u gostima kod Čukaričkog s 3:0 i prošao dalje s ukupnih 6:1. Strijelci za pobjedu bili su Masouras, Biel i Retsos, a u kadru gostiju nije bilo Ivana Brnića.

Zrinjski nije uspio nadoknaditi zaostatak od 2:1 iz prve utakmice protiv LASK-a, a dvoboj na stadionu pod Bijelim Brijegom završio je rezultatom 1:1.

Nemanja Bilbija doveo je Zrinjski u vodstvo iz penala u 38. minuti, no pogodak za prolazak Austrijanaca zabio je Branko Jovičić u 52. minuti. Cijelo drugo poluvrijeme je za goste odigrao Marin Ljubičić.