Supersport Prva NL, 4. kolo, 01.09.2023, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina), Edvin Zobev (Strahohinec)
Carlos Eduardo Torres Gongora 72'
3:0(2:0) Zrinski

Šibenik pokazao kvalitetu više, Zrinski potpuno nadigran na Šubićevcu

Petar Jenjić • petak, 01.09.2023.

Prvi susret četvrtog kola SuperSport Prve NL otišao je na stranu Šibenika koji je pred svojim navijačima nadigrao Zrinski Osječko 1664 s 3:0. Tako je ostao jedini u ligi s maksimalnim učinkom...

Ivan Laća
46'
44
Robert Marijanović
66'

Roko Brajković
73'
32
Mihael Rovis
73'
10
Stipe Bačelić-Grgić
83'
Sadik Škrijelj
46'
21
Ajdin Mujagić
46'
13
Domagoj Topić
61'
18
Ivan Jajalo
77'

Igor Budiša

U derbi susretu četvrtog kola SuperSport Prve NL, nogometaši Šibenika na domaćem su terenu nadigrali Zrinski Osječko 1664 rezultatom 3:0 i tako ostali jedina momčad u ligi s maksimalnim brojem bodova.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad koju vodi Mario Carević odigrala je izvrsnu utakmicu protiv momčadi koja je do danas također imala stopostotan učinak. Iako je još itekako rano govoriti o konačnom poretku na kraju sezonu, Šibenik se trenutno pokazuje kao glavni pretendent za ekspresni povratak u najviši rang.

Tek što je krenula utakmica Šibenik je stigao do vodstva. Lopta je odigrana za brzonogog Carlosa Torresa na lijevoj strani koji je proigrao Ivana Cvijanovića. On je uputio udarac, od bloka lopta dolazi do Majića koji poentira sa sedam metara pod gredu.

Zrinski je imao neko razdoblje kada je bio bolji, ali bez pravih, opasnih situacija pred narančastim golom. I onda u 32. minuti domaćin je podebljao vodstvo. Ivan Božić odigrava za Majića koji iz voleja sa 17 metara neobranjivim udarcem trese mrežu.

Bio je to sjajan period domaće momčadi koja je u sljedeće četiri minute još dva puta bila blizu gola. Prvo je nesebičan bio Božić koji je sam istrčao pred golmana, išao je odigrati za Torresa, ali kapetan gostiju odbija u posljednji trenutak. Nakon toga Božić je bio na povratnoj na 11 metara, ali branič Zrinskog izbacio je u korner.

Dvostruki strijelac Majić napustio je igru nakon prvog poluvremena, jedini mogući razlog čini se moguća ozljeda. Torres je bio u sjajnoj prilici za gol u 55. minuti, izašao je pred vratara, ali obranio je Marin Stanić.

Šibenik je prepustio posjed lopte protivniku koji nije ozbiljnije uspijevao zaprijetiti. U 72. minuti tražili su gosti penal zbog igranja rukom Duje Dujmovića, no sudac se nije oglasio. Odmah na drugoj strani Robert Marijanović lijepo proigrava Torresa koji se sjurio prema golu i pospremio loptu u gol.

U razmaku od dvije minute Zrinski je imao dvije šanse, najbolje na susretu, a u obje situacije dobro je reagirao Antonio Đaković. Prvo je obranio pokušaj Tina Kuprešaka, a zatim i Mirana Horvata. Rezultat se do kraja nije promijenio.