SuperSport HNL, 7. kolo, 03.09.2023, 21:05 h, Opus Arena
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Luka Pajić (Rijeka), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
Mahir Emreli 70'
Bruno Petković 86' (11m), 90'+9' (11m)
Dinamo
Susret počinje u 21:05 sati.
 U posljednjem susretu prije reprezentativne stanke Dinamo gostuje na Opus Areni u Osijeku. Osječani na svom stadionu izgledaju jako dobro, a Dinamo je potresen ispadanjem iz Europske lige. Mogu li se modri podići i doći do pobjede?
1' Počeo je susret.
5' Milimetri su dijelili Dinamo od pogotka! Špikić je pucao, lopta se odbija od bloka, pogađa vratnicu i odlazi u korner!
6' Pritišće Dinamo, sada je Ljubičić ubacio na drugu vratnicu za utrčalog Ristovskog koji ne zahvaća dobro loptu.
7'
GOL! Osijek - Dinamo 1:0
Mrežu je zatresao Ramon Mierez.
7' Boško Šutalo za Ramona Miereza, hvala lijepo, bomba u kut! Velika pogreška Šutala koji je riskantno dodavao prema Periću, presjekao je to dodavanje Mierez i onda sa 16 metara opalio u kut za vodstvo Osijeka iz ničega!
17' Još jedna jako dobra prilika za Špikića, ovaj put brani Malenica, pucao je iskosa u suprtni kut, vratae Osijeka odbio je loptu u korner.
19' Dinamo i dalje ima ogromnih problema u obrani i nevjerojatno je što je promašio Lovrić! Dobio je loptu posve sam na deset metara, pucao je snažno, ali malo preko gola.
21' Fantastična obrana Nevistića! Sjajno se Bukvić izborio za prostor za udarac, gađao je suprotni kut, ali Nevistić se fantastično bacio i skrenuo loptu u korner!
25' Lovrić je još jednom pucao nakon što se izborio za prostor, ovaj put toliko visoko da je lopta završila vjerojatno izvan stadiona.
26'
Žuti karton dobio je Domagoj Bukvić.
29'
Izmjena! Izlazi Bogdan Mihajličenko, ulazi Mahir Emreli.
36'
Žuti karton dobio je Kristijan Lovrić.
37' Fair play potez Bulata! Dosuđen je slobodni udarac za Dinamo na 18 metara nakon prekršaja Lovrića nad Špikićem koji je krenuo prema golu iako je Guedes ležao i tražilo se da se prekine igra. Bulat nije htio izvesti slobodni udarac već je samo dodao Osječanima loptu i zaradio pljesak i na travnjaku i s tribina.
41' Ristovski ne može nastaviti, čini se da je stradao mišić, otišao je na klupu. Ući će Moharrami.
42'
Izmjena! Izlazi Stefan Ristovski, ulazi Sadegh Moharrami.
45' Tri minute nadoknade.
45'+2'
Žuti karton dobio je Mijo Caktaš.
45'+3' Slobodnjak za Dinamo na 20 metara, Bulat je pucao preko živog zida i preko gola.
45'+3' Krasna prilika za Emrelija, Malenica skida zicer! Dobio je loptu u 16 metara i gađao u suprotni kut, ali Malenica brani!
45'+4' Kraj prvog dijela 1:0!
46'
Izmjena! Izlazi Dario Špikić, ulazi Luka Menalo.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
GOL! Osijek - Dinamo 2:0
Mrežu je zatresao Domagoj Bukvić. Asistent je Ramon Mierez.
46' Osijek vodi 2:0!!!! Mierez je dao loptu Bukviću koji ulazi u 16 metara i iskosa pogađa uz vratnicu pokraj loše postavljenog Nejašmića!
53'
Žuti karton dobio je Renan Guedes.
58'
Žuti karton dobio je Robert Ljubičić.
59' Osijek igra jako pametno, nije se povukao unatoč 2:0 vodstvu nego pritišće Dinamo. Napad je najbolja obrana.
63' Slobodnjak za Dinamo na 20-ak metara, dobro ga je izveo Petković, ali Malenica je bio spreman i odbio je loptu u korner.
64' Čisti zicer za Baturinu, Malenica brani! Petković je napravio sve, dao loptu za Baturinu koji je sam pred vratarom, ali ne zabija.
70'
GOL! Osijek - Dinamo 2:1
Mrežu je zatresao Mahir Emreli. Asistent je Sadegh Moharrami.
70' Smanjuje Dinamo! Moharrami je idealno centrirao, iz drugog plana pokraj iznenađenog Gržana došao je Emreli i glavom zakucao loptu u mrežu.
71'
Izmjena! Izlazi Kristijan Lovrić, ulazi Vedran Jugović.
71'
Izmjena! Izlazi Renan Guedes, ulazi Oleksandr Drambajev.
71'
Izmjena! Izlazi Marko Bulat, ulazi Josip Drmić.
77' Lopta za Miereza koji puca s ruba kaznenog prostora pokraj gola.
78'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Petar Pušić.
78'
Izmjena! Izlazi Petar Brlek, ulazi Andre Duarte.
86' Kazneni udarac za Dinamo!
86'
GOL! 2:2! Najstrožu kaznu realizirao je Bruno Petković.
86' Dosuđen je kazneni udarac na osnovu VAR pregleda, Nejašmić je igrao rukom na rubu 16 metara, a Zebec je pokazao na kazneni udarac, 2:2!
90' Četiri minute nadoknade.
90'+3' Traje VAR proivjera novog potencijalnog kaznenog udarca za Dinamo, Perić je dobio po nogama s leđa, vrlo diskutabilna situacija,.
90'+8' Kazneni udarac za Dinamo!
90'+9'
GOL! 2:3! Najstrožu kaznu realizirao je Bruno Petković.
90'+9' Petković je precizan i drugi put, Dinamo je došao do preokreta!
90'+12' Kraj u Osijeku, Dinamo odnosi pobjedu 3:2!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!