Nikola Bašić u tri seta ostao bez polufinala Maribora

Petar Jenjić • petak, 08.09.2023.

Hrvatski tenisač Nikola Bašić nije uspio izboriti polufinale ITF turnira koji se ovog tjedna igra u Mariboru. Bolji je od njega bio Juan Bautista Torres...

Do nove pobjede na 25 tisuća dolara vrijednom turniru u Mariboru nije uspio doći Nikola Bašić koji je za protivnika u četvrtfinalu imao trećeg nositelja Juana Bautistu Torresa.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski predstavnik, trenutno 1214. na ATP ljestvici, igrao je protiv 365. tenisača svijeta, odradio vrlo dobar meč, ali do pobjede ipak nije uspio doći.

Torres je slavio sa 4:6, 6:0, 6:2 nakon dva sata i 31 minute provedene na terenu, a to im je bio prvi međusobni dvoboj. Trećeg nositelja sada čeka bolji iz dvoboja Kodat - Artnak.

Bašić je uspješno odradio prvi set, da bi drugi izgubio bez dobivenog gema. U odlučujućem je bilo izjednačeno do 2:2, a nakon toga Argentinac je dobio četiri uzastopna gema.