EP 2024., skupina D, 5. kolo, 08.09.2023, 20:45 h, Rijeka, Rujevica, gledatelja: 8152
Suci: Philip Farrugia, Alan Camilleri, Luke Portelli (Malta)
Latvija

Hrvatska rapsodija na Rujevici: Bez milosti prema Latviji, pet puta lopta završila u mreži!

Branimir Korać • petak, 08.09.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija visoko je slavila u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Na Rujevici je gostovala Latvija koja je poražena potpuno zasluženo s visokih 5:0...

Raimonds Krollis
56'
7
Eduards Daškevičs
77'
9
Davis Ikaunieks
86'
22
Aleksejs Saveljevs
86'

Hrvatska je odradila vrlo ozbiljno posao protiv Latvije, baš onako kako je Zlatko Dalić i želio. Razlika u kvaliteti je bila očita i Hrvatska je lakoćom stigla do vrlo uvjerljive pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Niti jedne sekunde nije bilo nikakve dvojbe ili sumnje u hrvatsku pobjedu. U idealnom scenariju tražio se rani pogodak koji bi skinuo neku nepotrebnu nervozu s hrvatskih leđa i dogodio se upravo taj idealan scenarij.

Već u trećoj minuti pao je prvi pogodak. Hrvatska je od početka pritisnula, na nekih 25 metara srušen je Gvardiol, a loptu je uzeo Petković koji je pucao sjajno preko živog zida i pogodio u sam kut za 1:0.

Nije se dugo čekalo na novi bljesak, veće deset minuta kasnije Hrvatska je stigla do novog pogotka i pitanje pobjednika je odlučeno vrlo brzo. Perišić je ubacio loptu s lijeve strane za Petkovića, on ju je odbio samo do Ivanušeca koji iz blizine lakoćom zabija za 2:0.

Nastavila je Hrvatska s napadima, apsolutno je dominirala i samo se čekao novi pogodak. I dok je Hrvatska promašivala, sijevnula je latvijska kontra nakon pogreške Šutala, ali Livaković je spasio.

Da ne bi bilo neke drame u drugom dijelu, pobrinuo se u 44. minuti novim golom Petković koji je bio vrlo raspoložen. Najveći dio posla odradio je Perišić koji je odlično uočio Petkovića samog na drugoj vratnici, proigrao ga je, a on lakoćom iz blizine zakucao loptu u mrežu.

U drugom dijelu već nakon tri minute igre zatresla se latvijska greda. Modrić je dobio loptu u 16 metara, odlično se izborio za prostor i gađao u bliži kut, ali vratar brani i odbija loptu u gredu! Na odbijancu je bio Kramarić, no njegov pokušaj je izblokiran.

Četvrti pogodak stigao je u 68. minuti. Barišić tek što je ušao ubacuje iz slobodnog udarca na drugu vratnicu gdje je Kramarić koji lakoćom zabija.

Desetak minuta kasnije peti pogodak. Pašalić je povukao napad, sjurio se prema kaznenom prostoru i onda opalio poluvisoko neobranjivo u kut.

Do kraja je Latvija preživljavala i pokušavala doći do pogotka, ali ostalo je 5:0.