Latvija potpuno pregazila Litvu u borbi za peto mjesto, Žagars srušio rekord

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

Košarkaši Latvije upisali su pobjedu u utakmici za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu. Bez većih problema bili su bolji od reprezentacije Litve...

Potpuno jednosmjerna bila je današnja utakmica za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu gdje su se sučelile dvije baltičke države, Latvija i Litva.

Igraj na Njemačka - Srbija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda Latvije nije nas pretjerano iznenadile, s obzirom na partije koje je pružala na ovom natjecanju, ali definitivno je iznenađujuće da je nakon 40 minuta igre ubacila čak 35 poena više od protivnika.

Tako je na svom prvom Svjetskom prvenstvu osvojila peto mjesto, a zaključila ga je rezultatom 98:63. Ključnim se pokazala treća četvrtina koju su Latvijci dobili s 28:9.

Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Arturs Kurucs s 20 poena, dok je Rolands Šmits dodao 17 koševa i šest skokova. Izdvajamo i 17 asistencija Artursa Žagarsa koji je tako oborio rekord Svjetskog prvenstva.

Litvu je predvodio Rokas Jokubaitis sa 16 koševa, dok je Jonas Valančiunas dodao 15 poena i osam skokova.