Šibenik 1983 nakon drame penala do finala Superkupa!

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

Prvi je do finala Superkupa stigao Šibenik 1983 koji je nakon boljeg izvođenja penala svladao Futsal Pulu. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 3:3...

Izvrsna je bila prva utakmica polufinala Superkupa između Šibenika 1983 i Futsal Pule, a do finala je stigao aktualni drugoligaš i finalist Kupa koji je slavio nakon boljeg izvođenja penala.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenik je poveo u petoj minuti preko Zvonimira Šućura, a izjednačio je Dean Moravac u 14. minuti. Tek što je krenuo nastavak utakmice Narančasti su stigli do drugog gola, a zabio ga je Antonio Imširović.

Međutim, ni to nije bilo dugog vijeka jer je do kraja poluvremena Felipe Echvarria poravnao rezultat, a nakon točno pola sata igre Daniel Moravac donio je preokret Puljanima. Ipak, Ivan Škugor je izjednačio za 3:3.

Uslijedili su penali, a tragičar Pule bio je Dean Moravac koji je pogodio gredu, a pobjedu je potvrdio Dominik Nadoveza. Šibenčani čekaju boljeg iz dvoboja između Futsal Dinama i Olmissuma.