Slovakinja izbacila Janu Fett na korak do finala Challengera

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

U polufinalu Challengera u talijanskom Bariju poraz je upisala Jana Fett, a od nje je u dva seta bila bolja Rebecca Šramkova iz Slovačke. Meč je trajao nešto manje od dva sata...

Ništa od finala za Janu Fett na Challengeru u talijanskom Bariju. Hrvatska tenisačica upisala je poraz u polufinalnom meču, a bolja je od nje bila Rebecca Šramkova.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slovačka tenisačica, 153. tenisačica svijeta, slavila je sa 7:5, 6:3 protiv 98 mjesta slabije rangirane protivnice nakon jednog sata i 49 minuta provedenih na terenu.

Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj, a Slovakinji će ovo biti 19. finale karijere na svim razinama. Fett ostaje na 11 odigranih finala u pojedinačnoj konkurenciji.

Hrvatska tenisačica u prvom je setu dva puta imala po break prednosti, kao uostalom i njena protivnica. Ni jedna ni druga to nisu uspjele sačuvati, ali je Slovakinja u 11. gemu uspjela doći do trećeg breaka, a zatim odservirati za set.

U drugom setu povela je s 4:0 i prednost sačuvala sve do kraja.