SuperSport Druga NL: Trio s dna i dalje čeka prvu pobjedu, Marsonia jedina do pobjede u gostima

Branimir Korać • subota, 09.09.2023.

Odigrani su svi susreti četvrtog kola SuperSport Druge NL. Na vrhu su poravnati Trnje i Marsonia dok još uvijek tri momčadi nemaju niti jednu pobjedu...

Dugo Selo i nakon četvrtog kola čeka na prvu pobjedu, a s druge strane Marsonia nastavlja s odličnim ulaskom u sezonu. U četiri odigrana kola, upisala je tri pobjede, a u četvrtom kolu u Dugom Selu slavila je s 3:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Brođani su poveli u 22. minuti pogotkom Domagoja Marušića da bi u nastavku susreta Selmir Mahmutović s dva gola u prvih 20 minuta riješio pitanje pobjednika i odveo Marsoniju do novih bodova.

Istim rezultatom Radnik je u Križevcima slavio protiv Belišća koje je također bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone. Križevčani su poput Marsonije imali minimalno vodstvo na odmoru, a onda u drugom dijelu završili posao.

Sredinom prvog dijela domaćin je došao do pogotka zahvaljujući Tomislavu Turčinu i tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do 83. minute kada Mihael Mladen podiže na 2:0. Četiri minute kasnije Tomislav Grdenić treći put je svladao Marina Marcića i osigurao pobjedu domaćinu. Inače, jedan od razloga pada gostiju u završnici je i ostanak s igračem manje kada je u 79. minuti Papa Mamadou Seck zaradio drugi žuti karton.

Porečki Jadran dobro se držao u gostima kod Trnja, ali u završnici je ipak primio pogodak i upisao poraz. Golovi su padali u završnici oba poluvremena, a uspješniji su ipak bili domaćini.

Trnje je povelo pogotkom Victora Huga Guimaraesa Santane u 42.l minuti da bi tri minute kasnije Igor Lepinjica izjednačio. Do 88. minute domaćin nije mogao do pogotka, ali onda Josip Kolar zabija za 2:1 i tri boda domaćina.

U tijesnom dvoboju u Pločama Jadran je stigao do tri boda protiv Bjelovara koji se pokazao kao čvrst protivnik. Samo jedan pogodak je viđen i to u 54. minuti kada je Miro Krešić svladao vratara Gabriela Iličevića.

Jedini dvoboj bez pogodak odigran je u Ždralovima gdje je Mladost ugostila Sesvete i remizirala 0:0.Pobjedu su željeli i jedni i drugi, ali na kraju su Srbljanović na jednoj i Kramer na drugoj strani zadržali mrežu čistom.

Minimalnu pobjedu upisao je Krk koji je ugostio Karlovac. Igor Pamić ne može biti zadovoljan, samo jedna pobjeda u četiri kola, a koliko je bio zadovoljan izdanjem svojih igrača u ovom susretu, najbolje pokazuje da je na poluvremenu ostavio čak četvoricu igrača u svlačionici. Krk je tada već vodio 1:0 pogotkom Ivana Golemca i taj rezultat ostao je do kraja.