Slovenci na vrhu skupine H sa samo bodom ispred četvrtoplasiranog

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.09.2023.

Najveća drama odvija se u skupini H gdje je razmak od prvoplasiranog do četvrtoplasiranog samo jedan bod. Važnu pobjedu upisali su Danci dok je Slovenija očekivano slavila u San Marinu...

U skupini H još uvijek je sve otvoreno i sve opcije su moguće. Slovenija i Danska imaju po 13 bodova, a odmah iza njih Finska i Kazahstan po 12 bodova.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danci su gostovali kod Finske, izravnog konkurenta u borbi za jednu od prve dvije pozicije i slavili su s 1:0. Danska je bila bolji protivnik, ali nije to bio nastup za pamćenje, slavili su golom tek u 86. minuti.

Dotad je Danska bila bolji protivnik, ali nije mogla do pogotka da bi u 86. minuti Pierre-Emile Hojbjerg pogodio za pobjedu.

Slovenija nije imala nikakvih problema kod San Marina, najlošija reprezentacija u Uefi poražena je s glatkih 4:0.

Međutim Matjaž Kek nije mogao biti potpuno zadovoljan. Naime, rano je ostao bez ozlijeđenog Mihe Blažiča koji je već u 12. minuti morao napustiti igru.

U prvom dijelu gosti su postigli dva pogotka, a strijelci su bili Žan Vipotnik i Jan Mlakar da bi u drugom dijelu Sandi Lovrić i Žan Karničnik pogodili za 4:0.