EP 2024., skupina D, 6. kolo, 11.09.2023, 18:00 h, Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Jerevan
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Cyril Mugnier (Francuska)
Kamo Hovhamisjan
58'
9
Artur Serobjan
58'
14
Norberto Briasco
68'
Susret počinje u 18:00 sati.
 Nakon odlične predstave i uvjerljive pobjede protiv Latvije na Rujevici, Hrvatska će danas biti na većem iskušenju. Čeka je Armenija koja je ozbiljni i teži protivnik čega je svjestan i Zlatko Dalić što potvrđuju i promjene u prvih 11.
1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
7' Velika prilika Hrvatske na startu! Perišić je odlično ubacio prema Petkoviću, on je uspio doći do lopte, ali šalje je malo pokraj vratnice.
13' Hrvatska dolazi do pogotka, ali pokazano je zaleđe. Nakon ubačaja iz kornera lopte je skrenuta prema golu gdje je bio Andrej Kramarić i iz blizine pogodio mrežu, ali slavlje je kratko trajalo. VAR provjera.
15'
GOL! Armenija - Hrvatska 0:1
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić.
15' Ipak pogodak! Lopta je skrenuta od strane Mkrtčjana prema Kramariću, ali i ostao je jedan Armenac visoko u bloku kod kornera. Hrvatska vodi 1:0!
17' Odmah prijete Armenci, Spertsjan puca s nekih 18 metara nisko prema donjem kutu, ali Livaković to brani!
21'
Žuti karton dobio je Joško Gvardiol.
25' Odlični su kombinirali Ivanušec i Perišić, ubacio je Perišić na peterac, ali spreman je armenski vratar.
28' Perišić ovaj put za Ivanušeca, on puca iz prve s ruba kaznenog prostora, lopta od bloka ide u korner. U nastavku nakon kornera probao je i Kramarić, ali ponovno blok i korner.
29'
Žuti karton dobio je Josip Stanišić.
35' Traje prekid susreta, nad travnjakom i to dosta nisko pojavio se dron s armenskom zastavom.
36' Nastavljen je susret.
38' Dobro igra Hrvatska, nižu se pokušaji i opsada gola Armenije, probao je Barišić, ali nije dobro zahvatio loptu.
43' Još jedan pokušaj Hrvatske, novi udarac Ivanušeca, raspoloženi Petković propustio je loptu kroz noge za Ivanušeca koji gađa, ali pokraj gola.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+2' Perišić je bio blizu, ali sjajno brani Čančarević! Odličan udarac Perišića s ruba kaznenog prostora, lopta je išla poluvisoko u kut, ali brani vratar Armenije.
45'+5' Kraj prvog dijela, Hrvatska vodi 1:0 apsolutno zasluženo.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Evo i prvog pokušaja Hrvatske u drugom dijelu, lopta je odbijena do Modrića na nekih 18 metara, on puca iz prve, lopta od bloka ide u korner.
55' Jako lijepa kombinacija i povratna lopta za Brozovića koji je bio u odličnoj situaciji, ali nije dobro zahvatio loptu. Minutu kasnije još jedna prilika za Hrvatsku, Kramarić je bio sam pred vratarem i nije ga uspio nadmudriti. Hrvatska i u nastavku izgleda vrlo dobro.
58'
Izmjena! Izlazi Iwu Ugochukwulwu, ulazi Kamo Hovhamisjan.
58'
Izmjena! Izlazi Vahan Bičakčjan, ulazi Artur Serobjan.
60' Još jednom jako blizu, Armewnija jako visi! Kramarić se fino izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, lopta ide koji centimetar pokraj vratnice.
62' Nevjerojatno koliko je toga Hrvatska danas promašila! Modrić je uzeo loptu i krasno proigrao Perišića koji ulazi u 16 metara i dolazi sam pred vratara, gađa bliži kut, ali Čančarević nekako brani.
65' Ivanušec, ali niti on ne zabija, novi udarac, ali nova obrana Čančarevića.
68'
Izmjena! Izlazi Grant-Leon Ranos, ulazi Norberto Briasco.
69'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Mario Pašalić.
73' Sjajna prilika za Stanišića, ali lopta opet ide koji centimetar pokraj gola! Pucao je s desetak metara iskosa, ali pokraj vratnice.
74'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Lovro Majer.
76' Evo i Armenaca koji su zaprijetili preko Briasca, ali nije bio precizan, pucao je pokraj gola.
84'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Petar Musa.
86' Perišić ubacuje, Musa je išao na lotu, vratar odbija, lopta ide do Brozovića koji također pokušava, ali ponovno blok i koji centimetar pokraj vratnice. Nevjerojatno.
90' Tri minute nadoknade.
90'+4' Kraj, Hrvatska zasluženo slavi!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!