Portugal i bez Ronalda do rekordne pobjede, poraz za BiH na Islandu

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.09.2023.

Odigrani su susreti šestog kola i u skupini J gdje su se Portugal i Slovačka odvojili na vrhu ljestcie. Portugalci su to učinili nastavkom stopostotnog niza i ogromnom pobjedom protiv Luksemburga, a Slovačka je svladala Lihtenštajn...

Portugal je odigrao briljantnu utakmicu protiv Luksemburga te ga je svladao s čak 9:0. Fantastičan nastup Portugalaca protiv reprezentacije koja je treća u skupini, u igri za prolaz i ima već deset bodova.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Po dva pogotka za Portugal postigli su Goncalo Inacio, Diogo Jota i Goncalo Ramos dok su po jedan gol dodali Ricardo Horta, Joao Felix i Bruno Fernandes.

Ovo je najveća pobjeda Portugalaca, a ostvarena je bez suspendiranog Cristiana Ronalda.

Slovaci su ekspresno napunili mrežu fenjeraša Lihtenštajna i u nastavku susreta samo održavali razliku.

Već u prvoj minuti David Hancko zabio je za vodstvo, u trećoj minuti Ondrej Duda je postigao drugi pogodak, a u šestoj Robert Mak treći.

Kako je krenulo, činilo se da će Lihtenštajn doživjeti pravu katastrofu, ali Slovaci su se tu ipak zaustavili.

Bosna i Hercegovina nastavlja s lošim igrama, a novi poraz upisan je na Islandu. Nakon ovog poraza BiH je još jedan veliki korak dalje od plasmana na Europsko prvenstvo, zaostatak za drugoplasiranom Slovačkom je velikih sedam bodova.

Island je slavio s 1:0 golom Finnbogasona i tako se bodovno izjednačio s BiH s osvojenih šest bodova.