EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 12.09.2023, 19:00 h, Klaksvik, vid Djupumyru
Suci: Jeremy Muller , Claude Reis, Rafael Morim (Luksemburg)
Bergur Poulsen
28'
8
Heini Sorensen
46'
18
Gutti Dahl-Olsen
76'

Marko Soldo
72'
10
Gabriel Vidović
81'
18
Franjo Ivanović
81'
21
Marin Ljubičić
81'
Dragan Skočić
Susret počinje u 19:00 sati.

Jedina reprezentacija u skupini G kvalifikacija za Europsko prvenstvo U-21 bez odigrane utakmice još uvijek je Hrvatska, no i to će se promijeniti. Hrvatska svoj prvi susret u skupini igra protiv Farskih Otoka, a to je gostovanje s kojeg se Skočićevi izabranici jednostavno moraju vratiti s bodovima.

1' Počeo je susret, sretno Hrvatska!
8' Miran početak, još uvijek bez konkretnijih prilika na obje strane.
13' Bukvić je dao loptu naprijed za Šimića koji se uspio ugurati ispred domaćeg braniča, ali je izgubio ravnotežu i pao te nije bilo opasnosti za domaći gol.
16' Velika prilika za domaćina! Samuelsen je pobjegao hrvatskim braničima, ušao u 16 metara i pucao prema suprotnom kutu i za malo promašio.
17'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 0:1
Mrežu je zatresao Roko Šimić.
17' Kada ne zabijaju domaćini, zabija Hrvatska! Odlična dubinska lopta Lisice prema Roku Šimiću koji atraktivno u letu skreće loptu u mrežu!
24' Hrvatska nakon vodstva ima susret pod kontrolom i ne dopušta domaćinu da joj stvori značajnije probleme.
28'
Izmjena! Izlazi Signar A Brunni, ulazi Bergur Poulsen.
31' Lijepa solo akcija Bukvića koji se dobro izborio za prostor za udarac s nekih 18-19 metara, pucao je prema suprotnom kutu, ali vrlo malo pokraj vratnice.
41' Nema nekih promjena na travnjaku, Hrvatska i dalje uglavnom ima posjed dok se Farani organizirano brane.
44'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 0:2
Mrežu je zatresao Veldin Hodža.
44' Hrvatska vodi 2:0!!!! Krasan pogodak Veldina Hodže koji je primio loptu na 20 metara i odmah opalio poluvisoko za povećanje vodstva Hrvatske!
45' Tri minute nadoknade.
45'
Žuti karton dobio je Jorgen Nielsen.
45'+2'
Žuti karton dobio je Niko Sigur.
45'+4' Kraj prvog dijela, 0:2.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Olaf Bardarson, ulazi Heini Sorensen.
47'
Žuti karton dobio je Mauro Perković.
55' Krasan slalom Biuka kroz obranu Farskih Otoka, dao je loptu za Šimića, ali domaći branič dobro reagira i izbija mu loptu u korner.
62' Manje akcije u drugom poluvremenu, sada je u dobroj situaciji bio Šimić, Bukvić je ubacio, ali udarac glavom nije bio dobar.
69' Monotoniju je razbio Veldin Hodža novim dobrim udarcem iz daljine, ali ovaj put preblizu vrataru.
72'
Izmjena! Izlazi Mateo Lisica, ulazi Marko Soldo.
75'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 0:3
Mrežu je zatresao Dion Drena Beljo.
75' Dion Drena Beljo krenuo je prema golu, pokušao asistirati na desnu stranu, no lopta mu se vratila, a on takvu priliku u 16 metara ne propušta.
76'
Izmjena! Izlazi Elias Rusborg, ulazi Gutti Dahl-Olsen.
78'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 1:3
Mrežu je zatresao Gutti Dahl-Olsen.
78' Pogriješio je Hodža u dodavanju, domaćini su uzeli loptu, a Dahl-Olsen kaznio je Hrvatsku pogotkom za 1:3.
81' Pokušaj Tikvića izvana, snažno, ali neprecizno.
81'
Izmjena! Izlazi Roko Šimić, ulazi Gabriel Vidović.
81'
Izmjena! Izlazi Dion Drena Beljo, ulazi Franjo Ivanović.
81'
Izmjena! Izlazi Mauro Perković, ulazi Marin Ljubičić.
85'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 2:3
85' Evo nepotrebne drame, Nakon ubačene lopte s desne strane, novi igrač Dahl-Olsen zabija za smanjenje na 2:3.
87'
Žuti karton dobio je Domagoj Bukvić.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+3'
GOL! Farski Otoci (U21) - Hrvatska (U21) 2:4
Mrežu je zatresao Marin Ljubičić.
90'+3' Potvrda pobjede, Marin Ljubičić! Dobra lopta u protstor, Ljučić dolazi sam pred vratara i lakoćom zabija.
90'+5' Kraj, Hrvatska odnosi pobjedu 4:2!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!