Španjolci ponovno demonstrirali napadačku silu

Krešimir Milić • utorak, 12.09.2023.

U posljednje dvije utakmice Španjolci su zabili 13 golova. Nakon što su napunili mrežu Gruzijaca sad su isto ponovili s Ciprom…

Približavaju se polako Španjolci stopostotnim Škotima u skupini A kvalifikacija za Euro 2024. Škoti su jedini u skupini nanijeli poraz Španjolskoj koja je posljednje dvije utakmice demonstrirala zavidan napadački arsenal u kvalifikacijama.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što su deklasirali Gruziju na gostovanju sa 7:1, ponovili su golijadu i kod kuće te u Granadi porazili Cipar sa 6:0.

Poveli su Španjolci protiv Cipra golom Gavija kojem je asistirao Nico Williams u 18. minuti, a Williams je ponovno bio asistent u 33. Merinu za 2:0. Dugo se čekalo na novi zgoditak, a onda je krenulo u 70. kad je zabio Joselu pa je Torres tri minute kasnije povisio na 4:0. U 77. je Baena bio strijelac za 5:0, samo minutu nakon što je ušao u igru, a konačni rezultat postavio je Torres u 83. minuti golom za 6:0.

S ovom pobjedom Španjolska je na drugom mjestu s devet bodova, dok je Cipar na začelju skupine bez bodova. U ovoj skupini danas su igrali Norveška i Gruzija, a slavili su Norvežani na domaćem terenu s 2:1.

Dvostruki asistent bio je Nusa koji je u 25. dodao za gol Haalandu, a u 33. Odegaardu za 2:0 dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade Zivzivadze smanjio na 2:1.

Norveška trenutno drži treće mjesto u skupini sa sedam bodova dok je Gruzija na četvrtom mjestu s četiri boda.