Belgija deklasirala Estoniju, Austrijanci slavili na gostovanju kod Švedske

Krešimir Milić • utorak, 12.09.2023.

Romelu Lukaku zabio je gol posljednji put protiv Estonije u lipnju, a danas je isto ponovio u visokoj pobjedi. Belgijski napadač tresao je mrežu dva puta i jednom asistirao…

Nakon transfera ovog ljeta u Romu pokazao se u punom sjaju ponovno belgijski napadač Romelu Lukaku. Posljednje golove zabijao je u lipnju baš u kvalifikacijskom susretu protiv Estonije kad je Belgija slavila s 3:0, a Lukaku je zabio dva zgoditka.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Isti golgeterski učinak imao je i danas protiv Estonije u pobjedi 5:0, a dodao mu je i asistenciju.

Belgija je u vodstvo došla već u 4. minuti golom Vertonghena, a u 18. Trossard zabija na asistenciju Lukakua. Prvi zgoditak na utakmici Lukaku je zabio u 56. minuti, a samo dvije minute kasnije povisio je na 4:0. Konačni rezultat postavio je De Ketelaere u 88. minuti golom za 5:0.

Estonija je na začelju skupine F s jednim bodom, a Belgija drži čelo s 13 bodova koliko ima i Austrija koja je danas slavila na gostovanju u Švedskoj koji su na trećem mjestu sa šest bodova.

Austrijanci su do tri boda došli slavljem od 3:1 s dva gola Arnautovića u 56. i 69. minuti te Gregoritscha u 53. minuti susreta, dok je jedni gol za Švedsku postigao Holm u 90. minuti.