Kaos u Bukureštu završio pobjedom Rumunja protiv Kosova

HINA, Krešimir Milić • utorak, 12.09.2023.

Prekid zbog navijačkog incidenta, crveni karton najboljeg strijelca Kosova i promašeni penal Stanciua prethodili su slavlju Rumunja. Skoro sat vremena trajao je prekid u Bukureštu…

U posljednjem susretu ovog rujanskog kvalifikacijskog ciklusa za odlazak na Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj, u susretu skupine I, Rumunjska je na domaćem terenu svladala Kosovo 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Skoro sat vremena trajao je prekid u Bukureštu. Ogled je prekinut u 18. minuti zbog toga što su domaći navijači izvjesili transparent 'Kosovo je Srbija', ali i zbog povika istog sadržaja te bacanja pirotehničkih naprava na teren.

Tijekom stanke čuvari reda su ispraznili dio tribine gdje je bio transparent i gdje su bili smješteni najžešći domaći navijači, a Rumunjska je od 42. minute imala igrača više na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Muriqi, najbolji gostujući strijelac.

U nastavku susreta krenuli su žestoki napadi rumunjskih igrača, a savršenu šansu za vodstvo imali su u 61. minuti. No, domaći kapetan Nicolae Stanciu nije realizirao jedanaesterac. Svoju je grešku Stanciu ipak ispravio u 83. minuti kada je postigao gol za 1:0, dok je pobjeda potvrđena u 93. minuti. Strijelac je bio Valentin Mihaila.

Na ljestvici ove skupine vodi Švicarska s 14 bodova, dok druga Rumunjska ima 12. Slijedi Izrael s 11, dok Kosovo i Bjelorusija imaju po četiri. Posljednja je Andora s dva boda.