Tena Lukas nije uspjela izboriti hrvatski dvoboj u Skoplju

Petar Jenjić • srijeda, 13.09.2023.

Hrvatska tenisačica Tena Lukas upisala je poraz u drugom kolu ITF turnira u Skoplju. Bolja je od nje u tri seta bila Šveđanka Fanny Ostlund...

Dugačak je bio meč drugog kola 40 tisuća dolara vrijednog između Tene Lukas i Fanny Ostlund, a do pobjede je ipak uspjela doći švedska predstavnica.

Igraj na Varaždin - Istra 1961 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ostlund, trenutno 494. tenisačica svijeta, slavila je sa 6:3, 3:6, 7:6 nakon dva sata i 48 minuta provedenih na terenu. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Hrvatska tenisačica bila je jako blizu pobjede, ali u trećem setu izgubila je s 9:7 u tie-breaku. Odlučivale su nijanse, a kao pobjednica je izašla njena protivnica.

Švedska predstavnica sada ide u osminu finala na još jednu Hrvaticu, Ivu Primorac, koja je svoj meč drugog kola uspješno odradila još jučer.