Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 14.09.2023, 18:45 h, Arena Zagreb
Suci: Peter Horvath, Balazs Marton (Mađarska)
23:30 Kiel
Kiel

Kiel bez velikog utroška energije slavio u Zagrebu, hrvatski prvak bez šanse

Branimir Korać • četvrtak, 14.09.2023.

Rukometaši Kiela upisali su pobjedu na startu natjecanja u Ligi prvaka. Gostovali su u Zagrebu i svladali istoimenog hrvatskog prvaka s 30:23, a na kraju je ostao dojam da su gosti mogli i uvjerljivije slaviti da je bilo potrebno...

UKUPNO30123/44

Loš ulazak u utakmicu na kraju je bio ključan. Rukometaši Zagreba nisu imali šanse, loše su otvorili utakmicu, Kiel se uspio odvojiti i kasnije je svojom kvalitetom, ali i iskustvom održavao visoku prednost.

Igraj na utakmice rukometne Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb je u drugom poluvremenu tražio pravi ritam i pokušao smanjiti zaostatak, u tome je uspio, ali ne i dovoljno da bi iole ozbiljnije zaprijetio i zabrinuo goste.

Domaćin je u utakmicu ušao dosta nervozno, a Kiel je to znao iskoristiti. Poveo je s 5:1, prednost je nastavila rasti i na polovici prvog dijela već je bila gotovo dvoznamenkasta razlika.

Vodili su Nijemci 14:5, imali su napad i za plus deset i već tu je bilo jasno tko će do pobjede. Do odlaska na odmor Zagreb je malo smanjio zaostatak, ali ne i dovoljno da bi dobio neku veliku nadu uoči drugog dijela.

U drugo poluvrijeme ušlo se s vodstvom Kiela 16:9, Zagreb nije uspio u naumu da odmah s nekoliko golova smanji zaostatak i krene u jurnjavu za povratkom u utakmicu, Kiel se još malo odvojio i dovršio posao.

Ulaskom Aljaža Panjtara i s nekoliko brzih golova, Zagreb je uspio smanjiti zaostatak na pet pogodaka, ali to je bilo i najbliže što je došao.

Pest minuta prije kraja mogao je do četiri gola zaostatka, ali Morales s krila doslovno pogađa Mrkvu u kuk, promašuje lijepu priliku, a Duvnjak na drugoj strani zabija i umjesto minus četiri na semaforu je stajalo minus šest.

Završilo je 30:23, doslovno rutinska pobjeda Nijemaca koji su kaznili sve Zagrebove propuste u ranoj fazi susreta te su mirno došli do pobjede.

Predvodili su ih Mrkva s 12 obrana, Wiencek s osam golova u Bilyk s pet pogodaka.

Kod Zagreba najviše pogodaka postigao je Timur Dibirov, njih četiri dok je Panjtar s osam obrana bio na 47 posto uspješnosti.