Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 14.09.2023, 18:45 h
OTP Bank Pick Szeged 29:31 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Sjajni Šoštarić nije bio dovoljan, Szeged poražen kod kuće od PSG-a

Branimir Korać • četvrtak, 14.09.2023.

U posljednjem susretu prvog kola Lige prvaka u skupini A, Szeged je ugostio PSG i upisao poraz 31:29. Prvo ime domaćina bio je hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić...

Iako je EHF proglasio dvoboj između Zagreba i Kiela "utakmicom kola", dvoboj između Szegeda i PSG-a bio je i na papiru i na parketu kvalitetniji i jači, a završio je pobjedom Parižana 31:29.

Igraj na utakmice rukometne Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuzi su imali susret pod kontrolom još od prvih deset minuta kada su nakon 5:5 napravili mini seriju 3:0, odvojili se i do kraja susreta niti jednom nisu ispustili vodstvo.

Szeged je na krilima bučnih navijača pokušavao uhvatiti priključak, uspio je u jednom trenutku početkom drugog poluvremena kada je došao na gol zaostatka, ali ponovno se PSG odvaja serijom 4:1 uz tri gola Mađara Dominika Mathea.

Ponovno su Mađari morali hvatati zaostatak i u završnici susreta još jednom su došli na gol minusa nakon serije pogodaka Deana Bombača, ali u ključnim trenucima na drugoj strai precizni su bili i Tonnesen i Balaguer te domaćin nije dobio posjed za poravnanje.

U sastavu Szegeda vratari Mikler i Imsgaard bili su na mizernih 20 posto obrana, a u napadu su se istaknuli Mario Šoštarić s devet golova, Dean Bombač dodao je šest, Luka Stepančić tri, a Marin Jelinić jedan.

Kod PSG-a šest golova postigao je Kamil Syprzak, a pet Kent Robin Tonnesen.