Jana Fett ostala bez glavnog turnira u Guadalajari

Petar Jenjić • subota, 16.09.2023.

Hrvatska tenisačica Jana Fett poražena je u drugom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Guadalajari. Bolja je od nje u dva seta bila Grace Min...

Bez plasmana u glavni turnir na Masters 1000 turniru u meksičkoj Guadalajari ostala je hrvatska tenisačica Jana Fett koja je poražena u drugom, ujedno i finalnom, kolu kvalifikacija.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na drugoj strani mreže stajala je Amerikanka Grace Min, trenutno 345. tenisačica svijeta, koja je stigla do pobjede sa 6:4, 6:1 nakon jednog sata i 18 minuta provedenih na terenu.

Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj, a američka predstavnica je, nakon tijesne pobjede protiv sunarodnjakinje Nicole Melichar-Martinez, danas ipak malo lakše uspjela slaviti.

Min je u prvom setu imala vodstvo od 4:2. Fett je uspjela izjednačiti na 4:4, no do kraja meča uspjela je dobiti samo jedan gem. Bila je ovo odlična prilika za glavni ždrijeb jakog turnira.