Vodeni sportovi

Primorje pobijedilo protiv Mornara u Splitu, Jadranu slavlje u dvoboju s Mladosti

Krešimir Milić • nedjelja, 17.09.2023.

Riječani su došli do prvih bodova u sezoni na poljudskom bazenu. Zagrepčani su pružili otpor Jadranu, ali nisu uspjeli više od toga…

U drugom kolu Regionalne vaterpolske lige na poljudskim bazenima odigrala su se dva susreta. Prvi su zaplivali Mornar i Primorje, a Riječani su slavljem 9:15 stigli do prvih bodova ove sezone.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je bila neizvjesna sve do posljednje četvrtine kad su Riječani imali bolju realizaciju i stigli do prve pobjede. U toj dionici dobili su Riječani ukupno 5:1 i time dodali na vodstvo od 10:8 golove za vrijednu pobjedu. Tin Brubnjak bio je najefikasniji na susretu sa 6 golova za Primorje, a za Mornar s 3 gola prvi strijelac bio je Luka Omrčen.

U kasnijem terminu zaigrali su Jadran i Mladost, a u tom susretu slavili su Splićani 10:8. Činilo se na početku da bi ovaj susret mogao biti jednosmjerna ulica nakon 5:1 u prvoj četvrtini. Aktualni prvaci pokazali su kvalitetu na svakoj razini, ali gosti iz Zagreba su se borili i smanjivali postepeno prednost.

U dva navrata su bili na samo pogodak razlike, ali nisu imali snage za više od toga. Po dva zgoditka u redovima Jadrana zabijali su Jerko Marinić Kragić, Luka Bukić i Loren Fatović, a s tri pogotka u redovima Mladosti najefikasniji je bio David Mijić.