Ni odlična utakmica Matkovića nije pomogla Cedeviti Olimpiji protiv Igokee

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.09.2023.

Košarkaši Igokee prvi su izborili polufinale ABA Superkupa koje se igra u Podgorici. U četvrtfinalnom dvoboju bili su bolji od Cedevite Olimpije rezultatom 75:65...

Krenuo je ABA Superkup na kojem igra osam klubova. U prvom četvrtfinalnom dvoboju Igokea je stigla do pobjede protiv Cedevite Olimpije koju je svladala rezultatom 75:65 i tako po prvi puta izborila plasman među četiri.

Igraj na ABA Superkup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izvrsno je igrala momčad Igokee, prije svega kroz prvu četvrtinu, u kojoj je ubacila 27 poena i imala deset koševa viška. Nešto neučinkovitija bila je druga dionica, kako na jednoj, tako i na drugoj strani, ali prednost BiH momčadi narasla je na 12 razlike na poluvremenu (44:32).

Posebno vrijedi izdvojiti da je nakon prvih 20 minuta Igokea imala 58.8 posto za dva i 50 posto za tricu te čak 16 asistencija, dvostruko više od protivnika koji se posebno mučio s vanjskim šutem (3/14). Jedini raspoložen bio je Karlo Matković koji je u 13 minuta skupio isto toliko poena.

Drugo poluvrijeme, točnije treća četvrtina, donijela je bolju igru slovenske ekipe koja se prvo spustila na četiri, a zatim i na tri poena minusa (55:52). Međutim, uslijedila je serija Igokee od 7:0, a do kraja se Cedevita nije uspjela spustiti ispod pet koševa zaostatka.

Igokeu je do pobjede predvodio Nikola Tanasković s 14 koševa, a njegova momčad u polufinalu će igrati protiv bolje iz dvoboja između Partizana i Mege.

Najbolji je kod Cedevite Olimpije bio Karlo Matković koji je susret zaključio s 21 poenom (7/14 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i 12 skokova za 28:20 minuta provedenih na terenu.