Andrija Jelavić predvodio Megu, ali Partizan je bio prejak

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.09.2023.

Košarkaši Partizana očekivano su stigli do pobjede u četvrtfinalu ABA Superkupa. Nakon 40 minuta igre protiv ekipe Mega MIS slavili su rezultatom 89:78...

Iza nas je i drugo četvrtfinale ABA Superkupa, a do pobjede je stigao Partizan koji je bio bolji od Mege MIS s 89:78. Poraženi se vrlo dobro držao kroz veći dio susreta, ali je veća kvaliteta protivnika presudila.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U završnici prve četvrtine Mega je imala dva koša viška (25:23), ali nakon toga uslijedila je serija Partizana od čak 20:3 kojom je otišla na 15 razlike. Na poluvremenu su crno-bijeli imali plus osam, bilo je 51:43.

Drugo poluvrijeme donijelo je približavanje Mege koja je u četiri navrata dolazila do poravnanja, imala i napad za vodstvo, no bez uspjeha. Partizan je pojačao u završnici susreta te ga mirno priveo prema kraju.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio James Nunnally s 13 koševa, a najučinkovitiji je kod Mege bio jedini hrvatski košarkaš na ovom susretu.

Andrija Jelavić je dvoboj zaključio s 21 poenom (5/7 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), čemu je dodao pet skokova i tri asistencije. Imao je i valorizaciju 26, veću od ijednog drugog igrača koji je nastupio.

Za ulazak u finale momčad Željka Obradovića igrat će protiv Igokee koja je u prvom četvrtfinalu bila bolja od Cedevite Olimpije.