Zadar ispustio veliku prednost, ali ipak slavio protiv FMP-a

Petar Jenjić • utorak, 19.09.2023.

Košarkaši Zadra porazili su FMP u prvoj utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta na ABA Superkupu. Momčad Danijela Jusupa slavila je rezultatom 77:71...

Do pobjede u utakmici razigravanja od petog do osmog mjesta stigao je Zadar koji je za protivnika imao FMP. Vodio je većim dijelom utakmice, a na koncu slavio rezultatom 77:71.

Igraj na ABA Superkup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Praktički savršenu prvu četvrtinu odigrali su košarkaši Zadra na obje strane terena, startali su sa 6:0, a od vodstva 9:5 napravili seriju od čak 20:0 za velikih 24 razlike (29:5). Nakon deset minuta igre bilo je 32:12.

Teško se moglo očekivati da će i Zadar i FMP biti na razinama iz prve dionice pa je tako protivnik hrvatskog kluba počeo polako topiti zaostatak. Stigao je i na minus osam (38:30), no Zadar je na poluvrijeme otišao s 11 koševa viška (45:34).

Na krilima raspoloženog Jordana Walkera FMP se počeo približavati sve više pa je tako tri minute prije kraja treće dionice smanjio na minus jedan (57:56). Minimalna prednost Zadra ostala je uoči zadnjih deset minuta (61:60).

U jednom periodu Zadar je ostao bez poena nešto više od tri minute, a srpska ekipa iskoristila je to za prelazak u vodstvo (69:65). Gotovo isto je trajao prazan hod FMP-a što je iskoristio Zadar za seriju 12:0 i prednost od 77:69 nešto manje od minute prije kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Lovro Mazalin s 26 poena i sedam skokova, dok je Arijan Lakić dodao 16 koševa. Luka Ašćerić predvodio je FMP s 18 poena i šest skokova.

U utakmici za peto mjesto igrat će protiv Mege koja je ranije tijekom dana bila bolja od Cedevite Olimpije.