Konferencijska liga, skupina C, 1. kolo, 21.09.2023, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 10.005
Suci: Pawel Raczkowski, Radoslaw Siejka, Adam Kupsik (Poljska)
Varazdat Harojan
45'
8
Islambek Kuat
62'
27
Timur Dosmagambetov
62'
29
Dušan Jovančić
84'
17
Abat Aimbetov
84'
Grigorij Babajan
Susret počinje u 21:00 sati.
 Dinamo otvara nastup u Konferencijskoj ligi, u prvom kolu skupine C protivnik je Astana. Modri jako dobro poznaju Kazahstance, s njima su se susreli u drugom pretkolu Lige prvaka i uspješno ih apsolvirali.
1' Počeo je susret.
4' Velika prilika za Dinamo! Vidović je bio iskosa pred Čondrićem, uočio je na petercu Emrelija, dobro ga je proigrao, on je trebao samo pogoditi praznu mrežu, ali nije došao do lopte. Velika prilika.
13' Osim one prilike Emrelija u četvrtoj minuti, nije bilo novih velikih i konkretnih prijetnji. Dinamo ima susret pod kontrolom.
20' Zakuhala si je Dinamova obrana veliki problem, Perić nije dobro očistio loptu, ona je otišla Tomasovu u prostor, krenuo je prema golu, ali u završnici srećom nije dobro reagirao. Lopta ide pokraj gola.
27' Solidno je Dinamo kombinirao na polovici Astane, sve je završio Josip Mišić udarcem izvana s dobrih 22-23 metra ipak neprecizno. Astana dosta dobro stoji na terenu i uz puno trke odlično zatvara domaće igrače.
33' Dosta jalov Dinamo u posljednjoj trećini, ne pronalazi način kako probiti gostujući blok.
37' Krasan potez Vidovića koji je ušao u 16 metara, sjajnim driblingom izbacio čuvara, došao pred Čondrića, ali on izvrsno brani njegov pokušaj.
40' Dobar ubačaj na Baturinu i Emrelija, Baturina je najviši u skoku, puca glavom, ali lopta ide pokraj gola.
41' VAR provjera, Darboe je dva puta nagazio Ljubičića u 16 metara, provjera je li to za kazneni udarac.
42'
Žuti karton dobio je Dembo Darboe.
42' Kazneni udarac za Dinamo!
42'
Žuti karton dobio je Stjepan Lončar.
43'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu realizirao je Bruno Petković.
43' Petković snažno, visoko, Čondrić nije stigao niti reagirati! 1:0!
45'
Izmjena! Izlazi Abtzal Bejsebekov, ulazi Varazdat Harojan.
45' Tri minute nadoknade.
45'+3' Kraj prvog dijela, 1:0.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47' Prva prilika u drugom dijelu za Astanu, dobro je prošao Tomasov, ušao je u kazneni prostor, Perić je kasnio sa startom, ali pokušaj Tomasova obranio je Nevistić.
51' Novi kazneni udarac za Dinamo!
51'
Žuti karton dobio je Varazdat Harojan.
52' Kazneni udarac skrivio je Harojan koji je nepotrebno s dvije ruke odgurnuo u leđa Emrelija.
53'
GOL! 2:0! Najstrožu kaznu realizirao je Bruno Petković.
53' Ponovno snažno, ovaj put u kut poluvisoko, neobranjivo! Petković za 2:0!
54' Odmah krasna prilika za Astanu, Darboe se našao pred Nevistićem, ali on i Perić mu sjajno ulaze u udarac, lopta se odbija do Tomasova koji pogađa - Darboea.
58'
GOL! Dinamo - Astana 3:0
Mrežu je zatresao Marko Bulat.
58' Bulat majstorski iz slobodnjaka sa 17 metara!!!! Fantastično je prebacio živi zid i pogodio sam kut, 3:0!
62'
Izmjena! Izlazi Stjepan Lončar, ulazi Islambek Kuat.
62'
Izmjena! Izlazi Jan Vorogovskij, ulazi Timur Dosmagambetov.
65'
Izmjena! Izlazi Mahir Emreli, ulazi Luka Menalo.
65'
Izmjena! Izlazi Marko Bulat, ulazi Tibor Halilović.
73'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Sandro Kulenović.
73'
Izmjena! Izlazi Gabriel Vidović, ulazi Antonio Marin.
78'
GOL! Dinamo - Astana 3:1
Mrežu je zatresao Kamo Hovhanisjan.
78' Smanjila je Astana preko Hovhanisjana koji je iskosa pogodio suprotni kut.
81'
Izmjena! Izlazi Robert Ljubičić, ulazi Bogdan Mihajličenko.
84'
Izmjena! Izlazi Fabien Ourega, ulazi Dušan Jovančić.
84'
Izmjena! Izlazi Dembo Darboe, ulazi Abat Aimbetov.
85'
GOL! Dinamo - Astana 4:1
Mrežu je zatresao Antonio Marin. Asistent je Bogdan Mihajličenko.
85' Dinamo podiže na 4:1! Mihajličenko je ubacio s lijeve strane, Marin je došao na loptu i lijepo glavom pogodio za 4:1!
90' Tri minute nadoknade.
90'+3'
GOL! Dinamo - Astana 5:1
Mrežu je zatresao Tibor Halilović. Asistent je Bogdan Mihajličenko.
90'+3' Točka na i! Halilović je dobio loptu od strane Mihajličenka i opalio s 18 metara, Čonbdrić nije najbolje reagirao i lopta ide u mrežu!
90'+4' Kraj, Dinamo slavi 5:1!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!