Marčinko za manje od sat vremena igre osigurala polufinale turnira u Portugalu

Krešimir Milić • petak, 22.09.2023.

Mlada hrvatska tenisačica slavila je s 2:0 u setovima. Bila je bolja od 220. tenisačice svijeta…

U sjajnom ritmu bez izgubljenog seta nastavila je 17-godišnja hrvatska tenisačica Petra Marčinko na ITF turniru u portugalskoj Caldas da Rainhi. U četvrtfinalu turnira nagradnog fonda od 60 tisuća dolara savladala je francusku tenisačicu Alice Robbe s 2:0 u setovima.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za 176. tenisačicu svijeta bilo je dovoljno 50 minuta za slavlje 6:3, 6:1 protiv 220. na WTA listi.

Breakom u prvom setu kod rezultata 3:3 u gemovima prelomila je set i privela ga do kraja u svoju korist s breakom za 6:3. U drugom je isto ponovila za 3:1 i bez problema privela meč do pobjede.

Marčinko je na ovom turniru sedma nositeljica, a u polufinalu čeka bolju iz ogleda kojeg igraju francuska tenisačica Amandine Hesse, 455. na WTA ljestvici, i Ruskinja Alina Korneeva, 186. na svijetu.