Marčinko izborila finale ITF-a u Portugalu

Krešimir Milić • subota, 23.09.2023.

Vodila se velika borba, ali nijedan set nije izgubila hrvatska tenisačica. U dva tie-breaka došla je do pobjede i plasmanu u finale…

Nastavila je u sjajnoj formi mlada hrvatska tenisačica Petra Marčinko na ITF turniru nagradnog fonda 60 tisuća dolara u Caldasu da Rainhi. U polufinalu je 176. tenisačica svijeta bila bolja od 186. na svijetu Ruskinje Aline Korneeve.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za sat i 48 minuta igre Marčinko je slavila sa 7:6, 7:6. U velikoj borbi nije izgubila set hrvatska tenisačica, a do velikog preokreta stigla je u prvom tie-breaku.

Gubila je 6:1, a Ruskinja je propustila pet set lopti dok je Marčinko serijom 7:0 stigla do osvojenog seta. U drugom setu isto je do pobjede došla preokretom.

U finalu čeka sad bolju iz ogleda kojeg igraju prva nositeljica i 130. na svijetu Brazilka Laura Pigossi te treća nositeljica i 151. na WTA listi Francuskinja Leolia Jeanjean.