Supersport Prva NL, 7. kolo, 23.09.2023, 15:00 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Zdenko Lovrić, Igor Babić, Luka Kurtović; 4. sudac: Domagoj Kurtović
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Sesvete u nervoznom dvoboju svladale vodeći Šibenik

Petar Jenjić • subota, 23.09.2023.

U drugom susretu sedmog kola SuperSport Prve NL, nogometaši Sesveta slavili su na domaćem terenu protiv Šibenika. Jedan pogodak odlučio je pobjednika...

Mirko Sušak
52'
9
Mihovil Geljić
64'
17
Ante Matić
64'
25
Dominik Šuart
90'

Mihael Rovis
61'
29
Ivan Laća
68'
10
Stipe Bačelić-Grgić
89'
44
Robert Marijanović
89'
8
Roko Brajković
89'
Mario Carević

Nakon pet poraza nogometaši Sesveta stigli su do druge uzastopne pobjede u SuperSport Prvoj NL. Na domaćem terenu bili su bolji od Šibenika s 1:0 i tako mu nanijeli drugi poraz sezone.

Igraj na utakmice SuperSport 1. NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to prilikama siromašna utakmica s čak 42 prekršaja, dosta žutih kartona, nervoze na obje strane i prigovaranja na mnoge sudačke odluke. Jedan pogodak odlučio je pobjednika.

Nismo vidjeli previše šansi u prvih 15-ak minuta, ali obje ekipe igrale su vrlo energično. I jedni i drugi imali su svoje pokušaje, posebno gostujući sastav, ali ostali su neprecizni.

Izdvaja se slobodan udarac Josipa Majića koji je otišao kraj stative te Ivana Roce i Carlosa Torresa koje je lako uhvatio Karlo Žiger.

Torres je imao najbolju šansu za Šibenik u prvom dijelu kada je neometan pucao s deset metara, no udarac je bio neprecizan. Igra je bila dosta isprekidana prekršajima, bilo ih je čak 21.

Nastavak isto nije ponudio previše šansi, ali zato jest dosta tenzija. Često su se bunili i jedni i drugi na sudačke odluke, a Mario Carević zaradio je i žuti karton.

Kada se utakmica tako razvija, teško je i očekivati neke velike prigode, što je bio slučaj danas. I onda je iz prve prave šanse domaćin poveo. Igrala se u 84. minuta, a nakon ubačaja iz slobodnog udarca loptu je u mrežu skrenuo Mirko Sušak.

Imali su gosti jednu priliku do kraja preko Stipe Bačelića Grgića, no promjene rezultata nije bilo.