Sakkari u dva seta preko neočekivane finalistice do titule u Guadalajari

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.09.2023.

Grkinja Maria Sakkari opravdala je status favoritkinje u finalu na WTA turniru u Guadalajari. Ona je u dva seta svladala neočekivanu finalisticu Caroline Dolehide...

Grčka tenisačica Maria Sakkari osvojila je naslov na WTA turniru u meksičkoj Guadalajari, nakon što je u finalu svladala 111. tenisačicu svijeta, Amerikanku Caroline Dolehide, nakon dva seta, 7:5, 6:3.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sakkari, deveta tenisačica svijeta, pobijedila je nakon sat i 45 minuta i osvojila drugu WTA titulu u karijeri, nakon što je prvi naslov osvojila prije četiri godine u Maroku.

Također, to joj je prvi naslov iz kategorije 1.000, a od ponedjeljka će popraviti plasman na WTA listi i bit će šesta tenisačica svijeta.

Dolehide je prvi put igrala u finalu nekog WTA turnira, a od ponedjeljka će prvi put u karijeri biti među 50 najboljih na svjetskoj ljestvici.