Ostali sportovi

Hrvatski karatisti i karatistice donose šest odličja iz Meride

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.09.2023.

Mladi hrvatski karatisti i karatistice osvojili su šest odličja na Svjetskoj ligi koja je održana u Meridi...

Svjetska karate liga mladih nakon Poreča nastavljena je u Španjolskoj uz nastup više od 800 karatista iz 42 zemlje, a u Meridi je Hrvatska osvojila šest odličja, srebro i pet bronci.

Leona Gulija (-68 kg) i Dino Šimunec (-75 kg) osvojili su bronce u konkurenciji mlađih seniora. Osvajači juniorske bronce su Toni Čutura i Nikola Gondi u istoj kategoriji u borbama (+76 kg), a kod kadeta do srebrne medalje stigla je Laura Strahija (-61 kg), a brončani je Ervin Soltić (+70 kg).

Na karate prvenstvu Balkana ovoga puta u središtu pozornosti bili su hrvatski reprezentativci u katama. Srebrni je bio Matija Relić, a broncu su osvojili Dino Huić i Sara Malčec. Nastupila su 294 natjecatelja iz 11 zemalja.