Duje Ajduković preokretom eliminirao trećeg nositelja na turniru u Bragi

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.09.2023.

Duje Ajduković dobro je krenuo na Challengeru u Bragi. Na početku nije imao jednostavnog protivnika, igrao je protiv Jana Choinskog koji je postavljen za trećeg nositelja, ali ga je svladao u tri seta...

Dobar početak turnira u Bragi za Duju Ajdukovića. Hrvatski tenisač preskočio je prvu prepreku, u tri seta svladao je 134. igrača svijeta, Nijemca Jana Choinskog.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije baš najidealnije krenulo, iako se borio, Ajduković je prvi set izgubio s uvjerljivih 6:1, međutim to ga nije obeshrabrilo pa je zaigrao puno bolje u drugom setu.

Choinski ga je otvorio s 2:0, ali od narednih sedam gemova Ajduković osvaja njih šest te uzima drugi set sa 6:3.

Odluka je tako pala u trećem setu gdje je Ajduković odlično servirao i nije dopustio Choinskom niti jednu break priliku. S druge strane dva puta mu je uzeo servis te sa 6:3 otišao u drugo kolo.

Protivnika u osmini finala još ne zna, a to će biti Gastao Elias, iskusni Portugalac, ili Talijan Alessandro Giannessi.