AEK slavio u burnom derbiju kod Panathinaikosa i nanio mu prvi poraz

Branimir Korać • utorak, 26.09.2023.

U susretu petog kola grčkog prvenstva AEK je u gostima bio bolji od Panathinaikosa s 2:1. Ovo je Panathinaikosu prvi prvenstveni poraz ove sezone...

Kao i uvijek, burno je bilo na tribinama i na travnjaku, a ovaj put AEK je bio uspješniji od Panathinaikosa i upisao je pobjedu.

Igraj na utakmice grčkog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Neposredno prije početka susreta AEK-ovi igrači odbili su krenuti s centra nakon što su navijači Panathinaikosa transparentom izrazili podršku uhićenim Bad Blue Boysima.

Panathinaikos je bolje otvorio utakmicu iako je već u prvim minutama ostao bez ozlijeđenog Hordura Magnussona kojeg je zamijenio Tin Jedvaj.

Već u desetoj minuti domaćin je došao do vodstva preko Filipa Đuričića, međutim bila je to samo najava dobre večeri za domaćina koja se ipak nije ostvarila.

AEK je u nastavku susreta preko Zubera i Pinede došao do preokreta i pobjede.

Nakon tri startne pobjede, Panathinaikos je upisao prvi poraz dok je AEK uz vodeći Olympiakos jedna još uvijek neporažena momčad.