Luton i Wolverhampton ispali iz Liga kupa od niželigaša

Krešimir Milić • srijeda, 27.09.2023.

Luton nije imao rješenje za trećeligaše. Wolverhampton ispao od ambicioznog člana Championshipa…

Engleski Liga kup pružio je u 3. kolu i iznenađenja, a doživjeli su ih Luton i Wolverhampton ispadanjem od niželigaša.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Teže je prošao Luton koji je ispao od trećeligaša Extera, koji je slavio na domaćem terenu s 1:0 Dugo je izmiješani sastav Lutona pokušavao slomiti otpor niželigaša, a onda je Rob Edwards odlučio na teren poslati nekoliko standardnih nogometaša. No, efekt nije bio onakav kakav su priželjkivali.

U 83. minuti Demetri Mitchell zabio je jedini gol na susretu, a isti igrač je isključen u 88. minuti nakon što je dobio drugi žuti karton, no to nije poremetilo Exter da utakmicu privede do pobjede.

Wolverhampton je doživio nešto drugačiju vrstu šoka. Oni su vodili 2:0 na gostovanju kod Ipswicha, trenutno uz Leicester lidera Championshipa.

U vodstvo je goste doveo Hwang Hee-Chan u 4. minuti, a u 15. je Toti< povisio na 2:0. Nije dugo trebalo domaćima da se oporave od početnog vodstva gostiju pa je u 28. minuti Omari Hutchinson smanjio na 1:2, a za 2:2 zabio je Freddie Ladapo u 39. minuti.

Preokret je režirao Jack Taylor koji je u 58. minuti zabio za 3:2 i prolaz Ipswicha u osminu finala Liga kupa.